Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »<?php header("HTTP/1.0 404 Not Found"); ?>
ErrorDocument 404 /err404.php
a potom sa pri tej chybe zavolá skript err404.php.
<?php header("HTTP/1.0 404 Not Found"); /*---*/ var_dump(http_response_code());Ale nedělá to přesně to, o co žádáš a není to dobrý nápad.
Zdravím, jde prosím nějak zjistit, že byl v php použitý tento kód? Předem moc děkuji.Podívat se? Dotaz je opravdu blbý. V takovém případě je dobré napsat čeho chceš docílit a nikoliv ci si myslíš, že je řešením.
Me na tom nic blbeho nepripada.Níže blbost dotazu jenom potvrzuješ.
Proste nekdo chce zjistit, jestli header byl vygenerovan scriptem "naschval" nebo az serverem bez ucasti PHP.1) To se v dotazu vůbec nepíše. 2) Není specifikováno kdo a kdy má zjistit, zda bylo volání header() použito. Jak píše potato výše, nejlepší způsob, jak zjistit, zda je v kódu použita nějaká funkce je nástroj typu grep nebo oči. 3) A to je asi nejdůležitější, není ani rámcově specifikováno proč, tedy za jakým účelem se to zjišťuje, protože už forma dotazu naznačuje, že nejužitečnější rada bude, aby to dotyčný vůbec nedělal, protože se nakonec ukáže, že se ve skutečnosti už s tímto dotazem nachází ve slepé uličce. A nebo taky ne, ale to nejde z dotazu odvodit.
Co je na tom nepochopitelneho?Doufám, že výše napsané vše vysvětluje.
Tiskni
Sdílej: