Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Dobrý den,
již několik dnů zkoumám a prohlížím jak udělat tkz. online konzoly pro herní servery. Například server pustím příkazem "screen -d -m -S server5790 java -jar war.jar". Avšak bych chtěl provést na webu, aby se screen zobrazoval tkz. online konzoly. Jedná se o remote server, tudíž potřebují pomocí SSH2 se na server připojit a pomocí nějaké PHP funkce vypsat screen například do texťáku nebo jakkoliv jinak.
Potkal se již někdo s tímto problémem? Díky Koželuh
Dobrý den,
děkuji za nasměrování. Avšak této funkci vůbec nerozumíme. Nějaké přípojení na vzdálený server případně co a jak. Byl by jste tak hodný a ochotný a dal nám dokupy nějaký provizorní kód z kterého by jsme mohli nabírat informace ? Díky
proc_open('ssh example.com ./get-screenshot.sh', ...);Přičemž
./get-screenshot.sh
je skript na serveru, který pořídí screenshot a vypíše ho na stdout. Tedy něco jako:
#!/bin/sh screen -X hardcopy /tmp/screenshot \ && cat /tmp/screenshot \ && rm /tmp/screenshotSamozřejmě potřebuješ mít rozběhanou autentikaci nešifrovaným RSA klíčem, aby se ssh na nic neptalo.
Zdravíčko,
bohužel se nejedná o minecraft, jedná se o hru kterou tvoříme a zde bohužel rcon ještě nemáme... Potřebujeme pouze číst co je v screenu nechceme odesílat příkazy. Stačí nám pouze to čtení, případně se dá číst i error.log, jelikož tam máme výpis kompletně celé konzole. Avšak bych potřeboval udělat třeba, aby to vypisovalo posledních 40 řádků. Jelikož když log bude mít 100MB tak ať se to každých pár vteřin nestahuje celé.
Zdravíčko
Bohužel již nemáme zájem hru dále rozšiřovat. Potřebujeme to nějak vyřešit následovným způsobem. Načítání do PHP pomocí SFTP či jiné linux funkce error.log nebo přímo otevírat screen ze serveru.
Dobrý den, ano to máte pravdu. Avšak bohužel jsme definitivně s projektem skončili a rád bych ho využíval. Tudíž přidání API či RCONu apod. není pro mě řešení.
jsme definitivně s projektem skončili a rád bych ho využívalNa to nemohu říci, než že to je protimluv. Hodlám-li něco využívat, dokonce využívat novým způsobem, tak jsem s tím neskončil. Naopak, mám s tím nějaké další cíle, a jde o objektivní posouzení, jak jich nejlépe dosáhnout.
Dobrý den,
omlouvám se. Avšak zde žádám o radu jak udělat čtení screenu nebo vytáhnutí souboru pomocí SFTP nebo SSH2. Nechci tady rozebírat naší hru. Máme své důvody proč s hrou dále nepokračovat... Příště prosím již pouze příspěvky k tématu. Díky
Tiskni
Sdílej: