Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Řešení dotazu:
<?php echo __FILE__;
$file = __FILE__; // /var/www/prace/admin/index.php $key = 's654gf6s54dfs6d5'; // muj klic pro kodovani a dekodovani $tajne = zakoduj($file, $key); // 8w798rte79g8fd4s5g4sdg46a54g6dsa5gf4 $ukaz = dekoduj($tajne, $key); // /var/www/prace/admin/index.phpDíky
function encrypt($str, $key) { $block = mcrypt_get_block_size('des', 'ecb'); $pad = $block - (strlen($str) % $block); $str .= str_repeat(chr($pad), $pad); return mcrypt_encrypt(MCRYPT_DES, $key, $str, MCRYPT_MODE_ECB); } function decrypt($str, $key) { $str = mcrypt_decrypt(MCRYPT_DES, $key, $str, MCRYPT_MODE_ECB); $block = mcrypt_get_block_size('des', 'ecb'); $pad = ord($str[($len = strlen($str)) - 1]); return substr($str, 0, strlen($str) - $pad); }
function encrypt($str, $key) { $block = mcrypt_get_block_size('des', 'ecb'); $pad = $block - (strlen($str) % $block); $str .= str_repeat(chr($pad), $pad); return base64_encode(mcrypt_encrypt(MCRYPT_DES, $key, $str, MCRYPT_MODE_ECB)); } function decrypt($str, $key) { $str = mcrypt_decrypt(MCRYPT_DES, $key, base64_decode($str), MCRYPT_MODE_ECB); $block = mcrypt_get_block_size('des', 'ecb'); $pad = ord($str[($len = strlen($str)) - 1]); return substr($str, 0, strlen($str) - $pad); } $key = 'p455w0rd'; $encrypted = encrypt('Lorem ipsum dolor sit amet', $key); echo $encrypted."\n"; $decrypted = decrypt($encrypted, $key); echo $decrypted."\n";
V3rAUkwOt9iBv/fDZ3XHoexNA9RDdQimuRf9qmXS2xM= Lorem ipsum dolor sit amet
base64_decode
si zjevně poradí s nezarovnaným řetězcem, tipl bych si že je jedno kolik těch '=' tam na konci bude.
Tiskni
Sdílej: