Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Content-Length:
chrome stránku zobrazí, aby se zobrazovala i v Mozile musím navíc přestat uzavírat socket po odeslání odpovědi.
Zkusil jsem ještě odpověď podle HTTP/0.9, tzn. odeslat pouze stránku a socket uzavřít. Mozila 3.6.17 na linuxu zobrazovala bez problémů, oba prohlížeče na win XP hlási chybu.
Je problém ve win XP, nebo se u novějších prohlížečů nepočítá s podporou HTTP/0.9 a 1.0, nebo dělám chybu jinde?
Content-Length
(pokud zůstane spojení otevřené, měla by se zároveň poslat hlavička Connection: keep-alive
). Pokud to nechcete jen na vlastní pokusy, je lepší napsat to tak, aby to odpovídalo specifikaci, ne jen zkoušet, co který prohlížeč snese.
"HTTP/1.0 200 OK\r\n" "\r\n" "HTML HEAD /HEAD BODY Nejlepsi http server. /BODY /HTML \r\n" "\r\n"a zavřu spojení, tak je to dobře (HTML tagy jsem musel očesat aby to sem šlo vložit)?
HTTP/1.0 200 OK <HTML><HEAD></HEAD><BODY>Nejlepsi http server.</BODY></HTML>Po odeslání se stránka zobrazí a dál se točí kolečko informující o načítání, po uzavření spojení se kolečko přestane točit a stránka je načtená. V tom vašem kódu nikde nevidím, že byste načítal celý požadavek. To by třeba mohl být jeden z problémů – prohlížeč nemusí čekat, že odpověď přijde dřív, než požadavek. Také nikde nemáte zaručeno, že se vaše odpověď pošle celá –
write
vám vrací počet skutečně odeslaných bajtů, a musíte jej opakovat tak dlouho (a posouvat se v bufferu), dokud se neodešle vše.
Tiskni
Sdílej: