Živé ISO obrazy Debianu Bookworm jsou 100 % reprodukovatelné.
Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.13 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.14. Proč až v pondělí? V neděli prostě zapomněl :-). Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Content-Length:
chrome stránku zobrazí, aby se zobrazovala i v Mozile musím navíc přestat uzavírat socket po odeslání odpovědi.
Zkusil jsem ještě odpověď podle HTTP/0.9, tzn. odeslat pouze stránku a socket uzavřít. Mozila 3.6.17 na linuxu zobrazovala bez problémů, oba prohlížeče na win XP hlási chybu.
Je problém ve win XP, nebo se u novějších prohlížečů nepočítá s podporou HTTP/0.9 a 1.0, nebo dělám chybu jinde?
Content-Length
(pokud zůstane spojení otevřené, měla by se zároveň poslat hlavička Connection: keep-alive
). Pokud to nechcete jen na vlastní pokusy, je lepší napsat to tak, aby to odpovídalo specifikaci, ne jen zkoušet, co který prohlížeč snese.
"HTTP/1.0 200 OK\r\n" "\r\n" "HTML HEAD /HEAD BODY Nejlepsi http server. /BODY /HTML \r\n" "\r\n"a zavřu spojení, tak je to dobře (HTML tagy jsem musel očesat aby to sem šlo vložit)?
HTTP/1.0 200 OK <HTML><HEAD></HEAD><BODY>Nejlepsi http server.</BODY></HTML>Po odeslání se stránka zobrazí a dál se točí kolečko informující o načítání, po uzavření spojení se kolečko přestane točit a stránka je načtená. V tom vašem kódu nikde nevidím, že byste načítal celý požadavek. To by třeba mohl být jeden z problémů – prohlížeč nemusí čekat, že odpověď přijde dřív, než požadavek. Také nikde nemáte zaručeno, že se vaše odpověď pošle celá –
write
vám vrací počet skutečně odeslaných bajtů, a musíte jej opakovat tak dlouho (a posouvat se v bufferu), dokud se neodešle vše.
Tiskni
Sdílej: