Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
http://www.domain.ltd/vypis-inzeratu/elektronika/mobily/nove http://www.domain.ltd/muj-ucet/prihlasit atd..se už nemají používat, že je o špatně, správně je prý uvádět přímo jen jednu poslední položku za http://www.domain.ltd/. Co si o tom myslíte? Co na to SEO? Co drobečková navigace? Tu už ani nemusím v takovém případě ani dělat, když bude vždy ve tvaru Home > Přihlásit místo Home > Můj účet > Přihlásit. Jelikož si nedokážu představit, podle čeho bych měl drobečkovou navigaci vytvořit, když ne podle URL. Děkuji za cenné připomínky.
http://www.moneymaker.com/account/loginje v pořádku a smysl to snad dává. Spíš mi přijde u článků divné uvádět kategorii v url. (U inzerátů možná taky, ale míň) Protože "pouhou" rekategorizací, se změní trvalý odkaz nebo už nebude platný. Takže by možná bylo vhodnější
http://blog.moneymaker.com/clanek/jak-jsem-kousnul-verlybu http://sellthatfast.com/detail/1258965-nice-blue-thingyImho drobečková navigace (tahle podle pozice a ne ta podle historie procházení) by měla spíše opistovat cestu potřebnou k proklikání - tedy polohu v hlavním menu. Příp. u článků by právě tam mohla být ta kategorie - i když se přes ni neproklikám a půjdu třeba přímo z indexu. Tak by se čtenář mohl snadno naklinout na logicny nadřazenou stránku a načíst další články, co by ho mohly zajímat.
Imho drobečková navigace (tahle podle pozice a ne ta podle historie procházení) by měla spíše opistovat cestu potřebnou k proklikání - tedy polohu v hlavním menu. Příp. u článků by právě tam mohla být ta kategorie - i když se přes ni neproklikám a půjdu třeba přímo z indexu. Tak by se čtenář mohl snadno naklinout na logicny nadřazenou stránku a načíst další články, co by ho mohly zajímat.Tak tomu moc nerozumím jak je to myšleno
Poslední dobou narážím na to, že adresy typu … se už nemají používat, že je o špatně … Co na to SEO?
Na rovinu: doporučil bych vykašlat se na doporučení SEO šamanů a řídit se zdravým rozumem. Stejně budou do roka a do dne tvrdit zase něco jiného a odsuzovat to, co dnes hlásají.
Tiskni Sdílej: