Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
haveData(QString), ten vyvolam ve chvili, kdy mam pro potomka nejaka data. V potomkovi mam pak slot který má daný signál zachytit a zpracovat.
connect(parent, SIGNAL(haveData(QString)), this, SLOT(insertInput(QString)));
Jenže ten na signál nereaguje. V konstruktoru dítěte mám na předka odkaz:
explicit mcmd(QMainWindow *parent);
Nenapadá mne už co dělám špatně
, nicméně je divné, že QTCreator všechny signály při zápisu předbízí/doplňujě, ale v tomto případě ne.
Zběžně to vypadá, že parent je QMainWindow, který nezná signál haveData(QString) - QMainWindow nahradit třídou, která obsahuje ten signál (a dědí z QMainWindow)
Signál je vyslán, ale cmd jej nezachytí...
zkusím uvést příklad...
//*********************
(MainWindow.cpp)
//*********************
...
//Konstruktor
MainWindow::MainWindow(QWidget *parent) :
QMainWindow(parent),
ui(new Ui::MainWindow),
mycommandline(0)
{
ui->setupUi(this);
connect(ui->pushButton, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(startCommandline()));
connect(ui->pushButton_2, SIGNAL(clicked()), this, SLOT(executeCommand()));
}
...
void MainWindow::startCommandline()
{
myiface = new minterface();
mycommandline = new mcmd(myiface);
mycommandline->start(); // spustíme vlákno
}
void MainWindow::executeCommand()
{
myiface->emitSignal("ping 192.168.1.1"); //nefunguje - vola funkci emit v myiface
emit myiface->haveData("ping 192.168.1.1"); //taky ne
}
//*********************
(mcmd.cpp)
//*********************
...
mcmd::mcmd(minterface *parent)
{
commandline = new QProcess();
connect(parent, SIGNAL(haveData(QString)), this, SLOT(insertInput(QString)));
}
...
void mcmd::run()
{
commandline->start("cmd");
commandline->waitForReadyRead();
}
void mcmd::insertInput(QString m_input) //sem signal nikdy nedorazi
{
input = m_input.toLatin1();
commandline->write(input);
commandline->write("\n");
commandline->waitForReadyRead();
}
void mcmd::getOutput() //odeslani odtud do predka funguje bez problemu...
{
result = commandline->readAll();
emit sendingData(QString(result));
}
insertInput(QString m_input) jsem zapoměl definovat jako slot
. Už to něco dělá
. Akorát mi teď zamrzává GUI, což znamená, že ještě něco dělám špatně. Ale s tím už se snad nějak porvu...
Pokud je aplikace jednovláknová, tak pravděpodobně GUI čeká na zbytek aplikace. Sloty/signály samy nezaručí to, že když se vyšlou, tak program běží paralelně na dvou místech. Pokud je vyhozen signál, tak aplikace hledá kde se má přijmout - spustí se kód slotu a až po jeho doběhnutí se zase vrátí na místo odkud byl signál vyslán.
.
.
Pokud by jste k tomu měli ještě nějaké rady či nápady určitě za ně budu rád. Ty odkazy ještě určitě nastuduju.
Zmatené není v podstatě nic, jen dokumentace na několika místech.Souhlas
Prakticky NIKDY se QThread nemusí dědit...Souhlas
...a nemá děditPověra
worker řešení se naopak má použít skoro vždyPověra Abych nebyl tak úsečný - worker-like řešení s děděním QThread může fungovat stejně dobře a mít některé jiné výhody, například to, že inicializace a start vlákna se přesune z hlavního vlákna, kde "zavazí", někam jinam, kde lépe ctí princip zapouzdřenosti objektu. Shrnul bych to spíš do jiné věty: Přetěžovat QThread::run() je hloupost.
qDebug() << QThread::currentThread(); . To může vést k hodně velikému zmatení. Řešením je posílat signál přes frontu zpráv, například:
connect(this, SIGNAL(sig1()), vlakno, SLOT(slot1()), Qt::QueuedConnection);
Vede to občas k trochu pracnějšímu zápisu: z GUI volám slot ve vlákně a až tam vyvolám signál přes frontu propojený s jiným slotem ve vlákně. Pokud to takhle nefunguje, budu muset svůj přístup přehodnotit a přepsat nějaké aplikace
S vlákny v Qt není moc problémů při vytváření a používání. Ovšem na hotové peklo můžete narazit, až budete chtít vlákno ukončit. Potíž může být i v tom, že u spousty Qt objektů ani netušíte, že si startují vlastní vlákna (QNetworkAccessManager).
Tiskni
Sdílej: