abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:11 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 08:00 | Komunita

    Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    26.9. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 33
    26.9. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.9. 12:22 | Zajímavý software

    Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.

    Ondřej J | Komentářů: 6
    25.9. 20:33 | IT novinky

    Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    25.9. 14:55 | IT novinky

    ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    25.9. 14:33 | Zajímavý software

    Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    25.9. 12:11 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Knihy s linuxovou tematikou
     (19%)
     (15%)
     (51%)
     (27%)
    Celkem 277 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 17.9. 19:19
    Rozcestník

    Dotaz: SQL syntax error

    22.1.2014 11:14 UniqueNick
    SQL syntax error
    Přečteno: 715×

    Dobrý den,

    mám od včerejška problém, s dotazem do MySQL databáze. Jednou to už fungovalo za podmínek, že místo $_SESSION['variable'] byly obyčejné proměnné, nastala potřeba hodnoty uchovat i po opětovném odeslání formuláře, tak jsem nastartoval session a předělal jsem proměnné na $_SESSION['type'].

    Ale v html-source flásí chybu: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '''' at line 1

    Už jsem zkusil snad tisíc možných kombinací uvozovek a všeho možného, nikdy jsem s tím neměl problém a ani mě to už nebaví řešit, můžete se na to prosím někdo podívat v čem by mohla být závada? Děkuji

     

    if ($_SESSION["main_opt"] != "" && $_SESSION["type"] !== "null") { $sql="SELECT * FROM '" . $_SESSION['type'] . "' WHERE kategorie ='" . $kategorie . "'"; $query = mysql_query($sql) or die(mysql_error()); while ($row = mysql_fetch_array($query)) { $sql="SELECT * FROM '" . $_SESSION['type'] . "' WHERE kategorie ='" . $kategorie . "' AND znacka ='" . $row[znacka] . "'"; $count_ids = mysql_query($sql) or die(mysql_error()); $radku = mysql_num_rows($count_ids); echo ''.$row["znacka"].' '.'(' . $radku . ')' . ''; } } elseif ($_SESSION["type"] !== "null") { $sql="SELECT * FROM '" . $_SESSION['type'] . "'"; $query = mysql_query($sql) or die(mysql_error()); while ($row = mysql_fetch_array($query)) { $sql="SELECT * FROM '" . $_SESSION['type'] . "' WHERE znacka ='" . $row[znacka] . "'"; $count_ids = mysql_query($sql) or die(mysql_error()); $radku = mysql_num_rows($count_ids); echo ''.$row["znacka"].' '.'(' . $radku . ')' . ''; } } else { echo 'vyberte druh'; }

    Odpovědi

    22.1.2014 11:22 veprova hlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SQL syntax error
    doufam, ze nejsi programator ani se o programovani nezajimas, kdyz sem pises takove dotazy.

    kdyz ladis SQL syntax error, tak prvni krok je odchytit, co tam vlastne posilas za SQL dotaz.

    '" . $_SESSION['type'] . "'

    nazev tabulek se neuzavira do apostrofu.
    22.1.2014 11:24 veprova hlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SQL syntax error
    navic ta $_SESSION['type'] je patrne prazdna, pridej si tam condition && $_SESSION['type'], at se dotaz neprovede vubec, anebo ji napln spravnymi daty.
    23.1.2014 00:48 UniqueNick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SQL syntax error
    Teda když si už tykáme vepřová hlavo, promiň jestli tě můj dotaz pohoršil, nebo ti připadal bezpředmětný.

    Ale pokud si tak inteligentní, jak měla asi vyznít tvoje reakce, měl by sis jít ladit ego někam jinam než na "programovací poradnu".

    Nikde jsem se nedočetl, že podat zde dotaz je omezené pouze na skupiny se stejnými odbornými zkušenostmi, a pokud ano -> můžeš na to zkusit vymyslet metr, nebo stačí reagovat dospěle a ne jako "retard".

    Nicméně vřelé díky za tvé názory a poučky :D

    Jendа avatar 22.1.2014 12:47 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SQL syntax error
    Začni výpisem echo $sql před každým dotazem. Teď ani nevíš, na kterém dotazu to crashlo.

    Btw. doufám, že proměnné jako $kategorie bereš z důvěryhodného zdroje, tedy zejména ne od náhodného hejhuly, který ti přišel na web.
    22.1.2014 13:44 logik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SQL syntax error
    Navíc, sice je to mimo, ale uchovávat takhle věci v session je dost nešikovné.

    Např. když Ti uživatel otevře aplikaci ve dvou oknech a v každém bude dělat něco jinýho, tak se ti to celý rozpadne. Veškeré informace potřebné k dalším kroku posílej zkrz formulář, nebo, pokud jde o věci, které by uživatel neměl měnit, tak je můžeš uložit do session (či databáze), ale posílej si formulářem nějaký unikátní "klíč", kterým to v sessně/db najdeš,

    Další věc, nevkládej hodnoty přímo do SQL, ale používej nějakej DB framework, kterej používá vkládání parametrů do dotazu (např. PDO)
    23.1.2014 00:35 UniqueNick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SQL syntax error
    Děkuji za upozornění, delší dobu jsem se věnoval trochu jiným věcem a díky tomuhle jsem zjistil, že jsem se "zasek" ve staré syntaxi. PDO výborná věc už to mám předělané.

    problém vyřešen

    mockrát děkuji

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.