Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Řešení dotazu:
$(...)
je command substitution (tradičně `...`
), $((...))
je arithmetic expansion (tradičně $[...]
).
$(...)
spustí příkaz(y) v subshellu
$((...))
provádí matematické výpočty (např. $(( 100 * 100 ))
)
$(...)
spustí příkaz(y) v subshellu
Především expanduje na výstup toho příkazu; na samotné spuštění v subshellu stačí (...)
$(...)
s $((...))
. Oboje má i neexpandující verze: (...)
a ((...))
.
???
man dash1. Takže jen potvrzujete, že smyslem command substitution je poskytnout výstup příkazu jako výsledek expanze.
2. Tazatel se výslovně ptal na bash, takže citace z manuálové stránky jiného shellu není zrovna nejvhodnější argument. :-)
$(...)
. Je to jeho účel, jak je popsáno i v té manuálové stránce: spustí příkaz(y) v subshellu a nahradí se za jejich standardní výstup. Navíc to nijak nepopírám. Znova opakuji, srovnával jsem $(...)
s $((...))
. Oboje dělá substitution (jak se můžete v manuálových stránkách dočíst (...) | while ...
? Taky to používám nesmyslně a mám používat $(...)
, protože to první nemá jako účel vracení standardního výstupu?
DELETED_FILES="$(find . -name *.old -exec rm {} \; -print)"
, používám to tedy špatně, protože spouštění příkazů není účel $(...)
?
$(...)
slouží ke spuštění příkazů v subshellu a vrácení jejich standardního výstupu. Doporučuji si to přečíst alespoň čtyřikrát, třeba to pochopíš.
$(...)
nebo `...`
, a zkuste sám sobě upřímně odpovědět na otázku, proč jste (primárně) tuto konstrukci použil. Jestli to bylo proto, aby se ten příkaz provedl v subshellu, nebo proto, abyste mohl jeho výstup uložit do proměnné, použít coby argument(y) nebo jiným způsobem dále zpracovat.
jeho výstup se vrátilje zásadní vlastnost té konstrukce. Když část o vrácení výstupu vynecháš, tedy chceš pouze něco spustit v subshellu, použiješ (...), tedy jinou konstrukci. Toto vše ovšem už bylo několikrát řečeno, takže to asi přestává mít cenu...
$(...) spustí příkaz(y) v subshelluPodstatné je, že vráti štandardný výstup príkazu, ktorý sa da ďalej použije ako argument pre premennú (resp. operátor priradenia) alebo funkciu. To je jeho ǔčel. Príkaz sa pritom len tak mimochodom spustí v subshelli, toť vše. Čo píšeš je rovnaké, ako hovoriť, že by primárnym účelom spaľovacieho motora v automobile bolo vytvárať teplo a len mimochodom ho používame na získanie krútiaceho momentu/hybnej sily. Pritom jeho primárny účel je práve to zabezpečenie hybnej sily, vznikajúce teplo je len technický detail, nie zámerný, ani účelný, ale skrátka to jednoduchým spôsobom inak nejde - vznietenie paliva je exotermická reakcia.
slouží ke spuštění příkazů v subshellu a vrácení jejich standardního výstupu.Správna formulácia by mala byť slúži k vráteniu štandardného výstupu z príkazu, a časť "pričom ho spustí v subshelli" je len technický detail, pretože inak to snáď ani nejde. Skrátka reagovali na to, že si to vo svojom prvom príspevku napísal zle. Nepoužívaš ten príkaz na spustenie subshellu, ale kvôli vráteniu štd. výstupu, čo je jeho účel.
cmpxchg
? Je snad jeho účelem ty hodnoty prohodit a to porovnávání dělá jen tak mimochodem?
Tiskni
Sdílej: