Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
make
je nástroj na spouštění překladačů ve správném pořadí. V makefile
definuješ závislosti a make
zajistí, že se to pořeší. Pokud pak něco změníš, tak pořeší jen to, co se změnilo a to, co závisí na změněném. Viz http://www.gnu.org/software/make/manual/html_node/Introduction.html
make
sám o sobě ale nic nedělá, jen řídí.
makeOno to vesměs udělá, co má. A ke studiu algoritmů nic z toho nepotřebuješ, ty jsou stejně ve zdrojových kódech, ne v Makefile, který jen řeší kompilaci.
Archiv je nahraný zde: http://leteckaposta.cz/284625372 Už mi s tím pomáhal pan Novák, vypadá to, že problém bude ve stáří těch kódů, které jsou přibližně z roku 2000.
cmake . makev adresáři DISPACKAGE_2/CODE.
Vzhledem k celkové podivnosti programu APPL, který má podle všeho fungovat jako nějaké vstupní menu pro spouštění jednotlivých výpočetních nástrojů jsem je musel nahradit. Ovládá se takto:
Nejprve ve vstupním menu vyberte adresář s daty (klávesa 'c'). Zadáním jména adresáře do něj vstoupíte, ".." přejde o úroveň výš, "." vybere aktuálně zobrazený adresář. Číslem vyberete požadovanou metodu a zadáte její parametry. Má-li být parametrem název souboru, není třeba uvádět plnou cestu, ale jen název. Výstup z metody se podle všeho uloží do adresáře se vstupními daty.
Ovládací menu by určitě potřebovalo značně vylepšit, do čehož se mi příliš nechce zejména proto, že nemám tušení, zda ty upravené výpočetní nástroje vůbec počítají správně.
Download: http://prifuk.cz/non_drupal/DISPACKAGE_2.tar.xzGcc jsem nainstaloval pomocí tohoto odkazu: http://xubuntugeek.blogspot.cz/2012/06/fix-cmake-cmakecxxcompiler-notfound.html Jaká je to verze, to nevím, každopádně mi to i po přepsání hlásí stejné chyby.
make clean cmake . make
gr = (3 + sqrt(5))/2Zatímco zlatý poměr, který znám já má hodnotu
gr = (1 + sqrt(5))/2Fungovaly ty jednotky pro výpočet chi vůbec někdy někomu?:)
Tiskni
Sdílej: