Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Řešení dotazu:
make
je nástroj na spouštění překladačů ve správném pořadí. V makefile
definuješ závislosti a make
zajistí, že se to pořeší. Pokud pak něco změníš, tak pořeší jen to, co se změnilo a to, co závisí na změněném. Viz http://www.gnu.org/software/make/manual/html_node/Introduction.html
make
sám o sobě ale nic nedělá, jen řídí.
makeOno to vesměs udělá, co má. A ke studiu algoritmů nic z toho nepotřebuješ, ty jsou stejně ve zdrojových kódech, ne v Makefile, který jen řeší kompilaci.
Archiv je nahraný zde: http://leteckaposta.cz/284625372 Už mi s tím pomáhal pan Novák, vypadá to, že problém bude ve stáří těch kódů, které jsou přibližně z roku 2000.
cmake . makev adresáři DISPACKAGE_2/CODE.
Vzhledem k celkové podivnosti programu APPL, který má podle všeho fungovat jako nějaké vstupní menu pro spouštění jednotlivých výpočetních nástrojů jsem je musel nahradit. Ovládá se takto:
Nejprve ve vstupním menu vyberte adresář s daty (klávesa 'c'). Zadáním jména adresáře do něj vstoupíte, ".." přejde o úroveň výš, "." vybere aktuálně zobrazený adresář. Číslem vyberete požadovanou metodu a zadáte její parametry. Má-li být parametrem název souboru, není třeba uvádět plnou cestu, ale jen název. Výstup z metody se podle všeho uloží do adresáře se vstupními daty.
Ovládací menu by určitě potřebovalo značně vylepšit, do čehož se mi příliš nechce zejména proto, že nemám tušení, zda ty upravené výpočetní nástroje vůbec počítají správně.
Download: http://prifuk.cz/non_drupal/DISPACKAGE_2.tar.xzGcc jsem nainstaloval pomocí tohoto odkazu: http://xubuntugeek.blogspot.cz/2012/06/fix-cmake-cmakecxxcompiler-notfound.html Jaká je to verze, to nevím, každopádně mi to i po přepsání hlásí stejné chyby.
make clean cmake . make
gr = (3 + sqrt(5))/2Zatímco zlatý poměr, který znám já má hodnotu
gr = (1 + sqrt(5))/2Fungovaly ty jednotky pro výpočet chi vůbec někdy někomu?:)
Tiskni
Sdílej: