Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
find . -exec sed -e '/*\[search_form\]$^.*$^.*$^.*$^.*$^.*$/d' {};Ten mi ale vypíše
find: missing argument to `-exec'Můžete mi prosím poradit, kde mám chybu?
Řešení dotazu:
find . -exec sed -e '/*\[search_form\]$/,+5d' {};
find . -exec sed -e '/*\[search_form\]$/,+5d' {} \;
sed
u prepinac -i
, ma-li ho tvoje verze sed
u k dispozici
[search_form]
tam je k cemu? Nepletes si nahodou hranate a kulate zavorky?
sed: -e expression #1, char 1: unknown command: `-'A orig soubory zachovávat nechci. Chci je přepsat.
find . -exec sed -e -i[ ] '/*\[search_form\]$/,+5d' {} \;Už jsem ty soubory projel ručně. Bylo to tak hraniční počet, kdy se to ještě dalo (30 minut). Nicméně mám zálohu těch původních a tak se rád doberu výsledku ať vím pro příště.
find . -exec sed -i -e '/*\[search_form\]$/,+5d' {} \;
A pokial si nechces komplikovat zivot escapovanim znakov v exec, osetrovanim medzier v nazvoch a podobne:
find . -type f | while read i; do sed -i -e '/*\[search_form\]$/,+5d' "$i"; done
alebo
while read i; do sed -i -e '/*\[search_form\]$/,+5d' "$i"; done < <(find . -type f)
grep -v -A5 '\[fdgfd]\'-v negace
Tiskni
Sdílej: