Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jako asi nejlepší řešení se mi jeví první možnost, ovšem nevím jak je to s funkčností a integrací do linuxu.Jaké si to uděláš, takové to budeš mít :). Nestačilo by jenom stáhnout nějaký řídící signál toho sériáku nebo tak něco? Nešlo by uvnitř toho serveru najít nějaké volné GPIO (asi nešlo, dnešní počítače jsou sračky bez jakékoli možnosti rozšíření). Možná case-open switch, volný port k detekci otáček větráčku nebo tak…
Jaké si to uděláš, takové to budeš mít :).
Ano, to určitě, ale chtěl jsem radu od někoho kdo již něco takového stavěl a následně připojoval k serveru. Také nevím jak je velký problém naprogramovat komunikaci po sériáku, mam zkušenosti pouze s widlema a tam to bylo celkem opruzující.
Jako server mám HP proliant N54 a ten nemá vůbec žádné piny navíc...
Také nevím jak je velký problém naprogramovat komunikaci po sériáku
stty -F /dev/foo cs8 cread clocal -cstopb -echo -ignpar while sleep 1; do while read line; do # process line done < /dev/foo done
[...], a během bootu zařízení server nevypnu, vždyť přece obslužný SW startuje po bootu PCTo je právě to. Tvůj obslužný program není to první a jediné, co na port sahá. Před a během inicializace řadiče portu ty linky mohou být chvilku ve všelijakém stavu. Když se zavádí drivery, může se to opakovat. Pozor na to.
Co takhle to udělat čiště hadrwarově?
Komp nakonfigurovat tak, aby se po krátkém stisku power tlačítka sám korektně vypnul, kablík power tlačítka nezapojit přímo do motherboardu, ale protáhnout to přes vlastní elektroniku. Ta může mít obyč. relé nebo třeba tranzistor, který aktivní linku přizemní (předpokládám, že jeden z drátů tlačítka je na zemi). Se stavbou, hádám, problémy mít nebudeš...
echo >/dev/ttyS0
.
Tiskni
Sdílej: