Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
$array = array('aaa' => array('a' => 'a-aaa', 'b' => 'b-aaa'), 'bbb' => array('a' => 'a-bbb', 'b' => 'b-bbb'), 'ccc' => array('a' => 'a-ccc', 'b' => 'b-ccc'), 'ddd' => array('a' => 'a-ddd', 'b' => 'b-ddd'), 'eee' => array('a' => 'a-ccc', 'b' => 'b-eee'));Děkuji za pomoc
$array = $pdo->fetchAll(PDO::FETCH_ASSOC | PDO::FETCH_GROUP);Pokud to nebude vyhovovat, tak prostě volej obyčejné fetch a skládej si to pole dle libosti.
Postav dotaz tak, aby první sloupeček obsahoval klíče vnějšího pole ('aaa') a pak použij:Když použiju tvé řešení které je mimo jiné parádní$array = $pdo->fetchAll(PDO::FETCH_ASSOC | PDO::FETCH_GROUP);
$array = $pdo->fetchAll(PDO::FETCH_ASSOC | PDO::FETCH_GROUP);dostanu takové pole
array('key1' => array(0 => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',),), 'key2' => array(0 => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',),), 'key3' => array(0 => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',),), )Jak ale můžu získat jen tohle? Bez tohoto: "array(0 =>" a výsledek by pak byl takovej
array('key1' => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',), 'key2' => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',), 'key3' => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',), )Díky
$results = array_map('reset', $results);Sice to je celkem krátké, ale přináší to zbytečnou režii navíc. Otázkou je, o kolik je fetchAll s FETCH_GROUP rychlejší, než volání obyčejného fetch a vlastního skládání pole.
<php $array = array(); foreach ($pdo->query('SELECT aaa, a, b FROM Array', PDO::FETCH_ASSOC) as $row) { $aaa = $row['aaa']; $array[$aaa] = array('a' => $row['a'], 'b' => $row['b']); }Vypadá to podivně, ale kdybys byl vymyslel lepší názvy proměnných, bylo by to vypadalo lépe. Časem určitě zjistíš, že tohle nepotřebuješ a že se to dá udělat mnohem jednodušeji, když trochu změníš vstupní požadavky. Už pojmenování slovníku $array zní podivně. Podivné je i to, že chceš slovník a ne seznam. Možná by se pro tento účel mnohem lépe hodilo XML nebo INIFILE.
Podivné je i to, že chceš slovník a ne seznam.Můžeš to prosím upřesnit?
Možná by se pro tento účel mnohem lépe hodilo XML nebo INIFILE.Jako že to mám uložit místo do mysql do XML souboru?
array('key1' => array(0 => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',),), 'key2' => array(0 => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',),), 'key3' => array(0 => array('sloupec1' => 'data1', 'sloupec2' => 'data2', 'sloupec3' => 'data3', 'sloupec4' => 'data4',),), )
foreach ($array as $row) { echo $row['sloupec1']; //data1 echo $row['sloupec2']; //data2 echo ??? //key1 }
foreach ($array as $key => $row)
Tiskni
Sdílej: