OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Catchable fatal error: Object of class FAV could not be converted to string in...Mám třídy
class FAV { private $varFav; public function __construct() { $this->varFav = 'blablabla'; $this->getVar(); } private function getVar() { return $this->varFav; } } class Book { private function getAutor() { .. code .. return $string; } private function getYear() { .. code .. return $string; } private function getFavo() { $obj = new FAV(); return $obj; } private function getGenre() { .. code .. return $string; } public function __toString() { return $this->getAutor(). $this->getYear(). $this->getFavo(). $this->getGenre(); } } $book = new Book(); echo $book;Díky dík..
Řešení dotazu:
class FAV { private $varFav; public function __construct() { $this->varFav = 'blablabla'; } private function getVar() { return $this->varFav; } private function __toString() { return getVar(); } } Nebo takto ? class FAV { private $varFav; public function __construct() { $this->varFav = 'blablabla'; } private function __toString() { return varFav; } }Díky
class FAV { private $varFav; function __construct() { $this->varFav = 'blablabla'; } function __toString() { return $this->varFav; } }Ovšem pokud ten konstruktor nemá žádný parametr, úplně by stačila tato verze:
class FAV { function __toString() { return 'blablabla'; } }Taková třída by však nebyla moc užitečná.
Mělo by fungovat obojí, v obou případech tam však jsou chyby.Ať hledám jak hledám žádná rozdíl jsem tam nenašel, tak v čem jsem měl chyby? Použití private a public před metodama je špatně?
private function getFavo() { $class = 'FAV'; if(class_exists($class, true)) { $obj = new $class(); return $obj; } else { throw new Exception('Chyba!'); } }Pořád mi to vrací chybu:
Fatal error: Method Book::__toString() must not throw an exception in...a nevím jak to mám jinak kontrolovat... Děkuji ještě za pomoc..
private function getFavo() { $class = 'FAV'; return new $class(); }
Mně zase hlava nebere, k čemu vlastně potřebuješ tu hromadu zbytečných get...(). Gettery se přece nedělají, protože porušují zapouzření objektů.Jako tohle je špatně?
private function getAutor() { .. } private function getYear() { .. } private function getFavo() { .. } private function getGenre() { .. }pokud ano, tak jak mají být pojmenovány ty metody?
Vzor Factory sice používám, ale místo testování existence třídy zachytávám fatální chyby.A prozradíš jak na to? Díky
{return $this->author;}
?
Tiskni
Sdílej: