Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
$arr['title'][0] = 'text'; $arr['page'][0] = 'text'; $arr['page'][1] = 'text'; $arr['page'][2] = 'text'; $arr['title'][1] = 'text'; $arr['ul'][0][0] = 'text'; $arr['ul'][0][1] = 'text'; $arr['ul'][0][2] = 'text'; $arr['title'][2] = 'text'; $arr['ul'][1][0] = 'text'; $arr['ul'][1][1] = 'text'; $arr['ul'][1][2] = 'text'; $arr['ul'][1][3] = 'text';
{ "title": "My Page", "sections": [ { "title": "First section", "text": "Bla bla bla bla" }, { "title": "Second section", "text": "Bla bla bla bla" }, { "title": "Third section", "text": "Bla bla bla bla" } ], "author": "J. Random Author", "date": 1398525291 }
array( "title" => "My Page", "sections" => array( array( "title" => "First section", "text" => "Bla bla bla bla" ), array( "title" => "Second section", "text" => "Bla bla bla bla" ), array( "title" => "Third section", "text" => "Bla bla bla bla" ) ), "author" => "J. Random Author", "date" => time() )
for ($i = 0; $i < 13; $i++) $arr[] = 'text';Slova "title", "ul" apod. si nechej do vieweru. Model vůbec nemá tušit, k čemu ta data použiješ - jestli do HTML nebo třeba do LaTeXu.
model namá obsahovat htmlToto je zcela špatně. Pointa není v použitém jazyku, ale v rozdělení aplikace do specializovaných vrstev, které spolu komunikují jen na explicitně uvedených místech. Tím se zabrání kombinatorické explozi počtu interakcí mezi částmi programu (tj. rozdíl v práci na programech o 10k a 100k řádcích je jen malý).
Tiskni
Sdílej: