Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
rád bych se zeptal, jestli někdo nezná/nepoužívá něco, co bych nazval jako "správce konfigurací". Jde o to, že na několika Linuxových serverech nám běží několik našich aplikací (či spíše utilitek), ale z hlediska aplikační konfigurace je to každý pes jiná ves. Jsou to weby v PHP, skripty Python a Bash, atd. Něco má konfiguraci v XML, něco v INI; Bash skripty mají includované soubory (atribut=hodnota), apod.
Takže dotaz zní: Existuje nějaký SW, který by dokázal konfigurace nějak zastřešit (jednoduché či složené hodnoty, pole,..) a poskytovat jednotné rozhraní pro jejich úpravu?
Představoval bych si to jako 3 části:
Vzhledem k tomu, že aplikace jsou naše, nebude problém je přepsat tak, aby s tímto nástrojem spolupracovaly. Rozhraní by ale mělo být co nejuniverzálnější.
Díky za tipy, OndraNa otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: