Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »struct HANDLER{ MEMORY * memory; }; struct MEMORY{ CMD action; pthread_mutex_t mutex; char * Buffer; int start; int stop; };a k ni inicializacni funkci:
HANDLER * init_handler(){ HANDLER * handler; handler=new HANDLER; handler->memory=new MEMORY; handler->memory->Buffer=new char [BUFFER_SIZE]; handler->memory->start=0; handler->memory->stop=0; pthread_mutex_init(&handler->memory->mutex, NULL); handler->memory->action=READY; return handler; }Pomocí debugu jsem zjistil, že ukazatel handler->memory->Buffer spravne ukazuje na nejake misto v pameti (konkretne 0x6126D0) ale po inicializaci funkci pthread_mutex_init se změní adresa na kterou ukazatel Buffer ukazuje na 0X00. Nevíte prosím někdo co dělám špatně? Místo pro pthread_mutex_t(32B) ve strukture je ale funkce pthread_mutex_init z nějakého důvodu přepíše i několik B za zvím místem! Všem moc díky!
Řešení dotazu:
malloc
místo new
.
Neběží to na 64-bitovém systému? Tam by měl pthread_mutext_t
mít 40 bajtů, takže problém by byl nejspíš s includy nebo nějakými define.
HANDLER * handler;
handler = (HANDLER*) malloc(sizeof(HANDLER));
handler->memory = (MEMORY*) malloc(sizeof(MEMORY));
handler->memory->Buffer = (char*) malloc(BUFFER_SIZE);
Pak snad prohodit ty definovaný struktury.
Zádrhel je niekde inde. Niečo, čo tu v tom kóde nevidíme, tam urobí bordel.
Souhlasím. Aby bylo možné určit, kde je problém, chtělo by to kompletní zdroják(y) (stačí minimalistický testcase, kde se to projevuje) a informaci, jak se to přesně překládalo a linkovalo (a na jaké architektuře).
kus zdrojáku je v úvodním příšpěvku, jinde už jen volám tuto funkci a pristupuji k té struktuře, problém je (jak jsem psal) v té inicializační funkci, že inicializace mutexu přepíše ukazatel na tu přidělenou pamět.
A právě proto je potřeba vidět celý zdroják, protože pravděpodobné vysvětlení je, že na různých místech se pracuje s různým layoutem některé z těch struktur. Kvůli tomu by bylo dobré vidět celý soubor (resp. celé soubory, pokud to není v jednom).
A v tomto případě si myslím, že je jedno jestli tu pamět získám pomocí malloc nebo new.
To nepopírám. Problém by byl, kdybyste alokoval jedním a zkusil uvolnit druhým, ale to by se samozřejmě projevovalo jinak.
kompiluji pomocí:
g++ -c -m64 -pipe -g -Wall -W -I/usr/share/qt4/mkspecs/linux-g++-64 -o test.o ../test.cpp
Pokud používáte pthreads (což podle toho mutexu používáte), mělo by se všechno kompilovat s -pthread
allocated 0x82a3048 before pthread_mutex_init() 0x82a3048 after pthread_mutex_init() 0x82a3048 after init_handler() 0x82a3048
pthread_mutex_init(&(handler->memory->mutex), NULL);
nevim ktery operator ma prednost &a->b tak to skus napsat &(a->b)
a < b && b < c
" muselo závorkovat. V tomto případě nemá smysl, aby "&a->b
" znamenalo "(&a)->b
", protože to lze jednoduše zapsat jako "a.b
".
Tiskni
Sdílej: