Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
$role = RoleManager::getRoleById(x); // kde x je ID role $user->addRole($role);nebo
$user->addRole(x); // kde x je ID rolea jaké z toho plynou budoucí výhody/nevýhody?
Není problém, aby tam byly obě metody, ovšem asi by se tím zkomplikovaly závislosti, protože by vás to asi svádělo k tomu, že budete ve třídě User používat RoleManager (a to si pak rovnou rozmyslete, jestli jedete podle ActiveRecord vzoru nebo jinak).Prošel jsem si PropelORM a tohle ale přesně dělá. Respektive dělá to oklikou. Tj. něco jako bych měl objekt RoleCollection a ten by se sám plnil, tj. v něm by se používalo RoleManager.
Prošel jsem si PropelORM a tohle ale přesně dělá.Ano, však PropelORM je taky podle ActiveRecord vzoru - záznamy ukládají samy sebe. Ve Vašem návrhu máte ale na ukládání Manager. Rozhodněte se pro jeden přístup a ten dodržujte. To jsem měl na mysli. Je spousta nuancí, jak komponenty skládat - pamatujte na to, že budete potřebovat nejen základní CRUD operace, ale i uživatelsky definované dotazy, stránkování a podmínky. Pak už je docela těžké, aby byly závislosti přehledné a jednotlivé komponenty třeba i nahraditelné. Dobrá otázka dále například je, zde mají být záznamy snadno automaticky serializovatelné třeba do XML nebo do JSON - a do jaké hloubky má serializace probíhat. A odlišujte, jak vypadá váš systém uvnitř a jak vypadá pro použití programátorem. Interně mohou záznamy používat nějaký Manager, ale zvenčí se třeba používají jako ActiveRecord.
... $user = new User( $userData ); $user->addresses = new ModelRelation( $this->_addressesMapper, 'getAddressesByUserId', array( $id ) ); ...V čem je horší přístup, kdyby místo výše uvedeného bylo použito toto?
... $user = new User( $userData ); $user->addresses = new UserAddressList(); ...Samozřejmě ta instance UserAddressList by se dělala přímo v User automaticky při prvním dotazu typu getAddresses(). UserAddressList by byla speciálně třída pro tuto funkci a ta by si sama získávala instanci Managera.
Tiskni
Sdílej: