Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Zdravím,
nedávno jsem se dostal k zákazníkovi, má vlastni redakční systém nainstalovaný na cca 100 webech, co jedna instance webu jeden samostatných ftp učet a sql db, jde o proprietární CMS v PHP, mají jednoho programátora, takže one-man-show.
Začali jsme řešit aktualizace, nepoužívají bohužel žádný verzovací systém, prostě uploadují novou verzi CMS na ftp účty, jde hlavně o opravy nalezených chyb, mám přístupové údaje pro všechny weby. (ftp).
Máte nápad jak to řešit strojově, vývojář používá PHPstorm IDE, nemají žádné CVS, GIT, ani to neumí používat.
Mají představu, nahrát někam aktuální verzi (cca 100 php souborů) a spustil hromadnou aktualizaci, na tomhle bých mohl napsat script v perlu, ale nevím zda-li to úplně štastně řešení, pokud bých chtěl mohu mít k dispozici volný virtuál server, ten by se mi zdál vhodný pro to nějka využít.
Máte někdo tip?
F.
Toto vypadá zajímavě, narazil jsem na to náhodou, jinak git-ftp jsem viděl už předtím.
https://github.com/dg/ftp-deployment
Pokud to umí deploy na více FTP účtů jakože pravděpodobně ano, tak se mi to líbí moc, jdeme testovat.
[my site] ; Optional section (there may be more than one section). ; remote FTP server remote = ftp://user:secretpassword@ftp.example.com/directory ; you can use ftps:// or sftp:// protocols (sftp requires SSH2 extension)
F.
Tiskni
Sdílej: