Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
#include <jméno>
, tak nemůžu použít znak >
v názvu souboru, ale <
použít můžu. Pak že ve variantě #include "jméno"
nemůžu použít znak "
. A taky, že to neinterpretuje backslash sekvence jiné než newline-escape, (né \n
, ale \<opravdový newline>
). Já tu mám soubor, co má newline v názvu souboru, a nevím, jak ho includovat. Pan učitel tvrdí, že to jde a je to domácí úkol, ale už jsem zkusil snad všechno, ale nedaří se.
\r\n
//1 - bez newline #include "homework.h" //2 - newline v řetězci, hlásí, že chybí ukončovací ", // druhý řádek to nebere jako součást include directivy #include "homework .h" //3 - toto akorát udělá escape skutečného newline znaku v rámci // preprocesoru, výsledek je "homework.h" #include "homework\ .h" //4 - \n není bráno jako escape sekvence, ale jako součást názvu #include "homework\n.h" //5 - opět \n je součástí názvu #define HOMEWORK "homework\n.h" #include HOMEWORK
Jestli učitel zadává takové domácí úkoly, tak je to pitomec.
Použití \ v názvu souboru pro #include je implementačně závislé, tudíž to, že escape sekvence pomocí \ nefungují je zcela správně. Záviset na takovém chování může jedině blázen. Mimochodem, tohle omezení nejde obejít ani pomocí trigraphu ??/, protože trigraphy se interpretují jako první.
Standard sice povoluje použití jakéhokoli znaku z basic source character set, takže nejspíš i newline (až na tebou jmenované výjimky), ale okamžitě narazíš na problém, jak rozlišit normální odřádkování a znak nového řádku ve jménu souboru. To by se teoreticky dalo obejít tím, že bys ve zdrojácích odřádkovával pomocí DOS newlines (CR LF) a unixové odřádkování (LF) bys použil jen ve jménu souboru (nebo naopak). Ale zpracování je zase závislé na implementaci – clang a gcc obojí zpracuje jako normální odřádkování. Ani u jednoho se mi nepodařilo najít nějaký přepínač, kterým by se dal způsob odřádkování vynutit.
Jestli učitel zadává takové domácí úkoly, tak je to pitomec.Dobrý kus kreténa to musí být.
$ touch main.c
$ echo "int foo();" > "foo
> bar.h"
$ cpp -include "foo
bar.h" main.c
# 1 "main.c"
# 1 "<built-in>"
# 1 "<command-line>"
# 1 "/usr/include/stdc-predef.h" 1 3 4
# 1 "<command-line>" 2
# 1 "./foo
bar.h" 1
int foo();
# 1 "<command-line>" 2
# 1 "main.c"
$ cpp --version
cpp (GCC) 4.8.3
...
?
Btw, aká je to škola?
6.4.7 Header names Syntax header-name: < h-char-sequence > " q-char-sequence " h-char-sequence: h-char h-char-sequence h-char h-char: any member of the source character set except the new-line character and > q-char-sequence: q-char q-char-sequence q-char q-char: any member of the source character set except the new-line character and "Máte vôbec s učiteľom ujasnené, s akým kompilátorom to má chodiť?
Tiskni
Sdílej: