Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Ahoj, jde mi o vase zkusenosti konvenci ohledne toho jak pojmenovat adresar a soubor.
Mam v praci vytvorit nejake skripty co bezi z cronu, rekneme reporty.
Tyto skripty vetsinou budou pouzivat nejake pomocne soubory.
Budu je davat vsechny do jednoho adresare 'scripts'
1. Je lepsi je davat do podadresaru pojmenovanych podle toho co skript dela?
2. Jak potom pojmenovat skript v tomto podaresari?
napr. mejme report users_connected_2_db_daily.sh, jak tedy vse pojmenovat?
scripts/users_connected_2_db_daily/users_connected_2_db_daily.sh
nebo
scripts/users_connected_2_db_daily/s.sh
nebo
scripts/users_connected_2_db_daily.sh
Nebo nejaky lepsi napad? Existuje nejaka konvence? Diky moc za rady!
/etc/cron.daily/user_connected.sh
? Stejně s weekly a monthly. Nebo když v jedné složce, tak bych udělal něco podobného:
scripts/daily/ scripts/daily/db/connected_users.sh scripts/weekly/ ...nebo
scripts/db scripts/db/daily/connected_users.sh scripts/db/weekly ...Záleží na množství a účelu. Kdyby všechny skripty jenom tahaly data z DB, tak by nemělo smysl vytvářet složku db, jak jsem napsal výše. Určitě bych nedával všechno do jedné složky, jak ukazuje třetí případ v otázce. A zase bych nedělal jedna složka - jeden skript. Nebo bych vlastně možná ani do názvu nedával "daily". To už je na cronu, jak často to bude spouštět. Když pak budeš chtít ten skript spouštět 2x denně, tak už to nebude sedět (ok, jenom detail).
Tiskni
Sdílej: