plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
pack_start = time.time()
pack = Popen(['tar', '-cJf', account_archive,'-T'+account_filelist ])
pack.wait()
pack_end = time.time()
řešení to není špatné (rozumějte - funguje ) , ale tar asi používá maximální kompresi. Pokoušel jsem se do volání Popen propašovat XZ_OPT=3, ale tudy asi cesta nevede ( nebo nevím jak na to ).
je nějaká jiná možnost jak vyladit kompresi a mít možnost získat čas potřebný k zabalení ?
prý přes shell to není bezpečné, psali někde na SOwerflow, ale zas takový kabrňák nejsem, abych to posoudil.
Jinak komprese trvá skoro 19 hodin a když to stáhnu na 10 bude to stačit ( 140GB pošty )
Nevadilo by mi ani volání taru v nějaké funkci, která by ten čas komprese hlídala, ale zároveň umožnila skriptu pokračovat v přípravě dalšího seznamu, ( komprimuju poštu po účtech( 1 účet = 1 složka = 1 archiv + csv s obsahem ( kdy predmet, kdo ) ne vše najednou ) případně spuštění dalšího vlákna s tarem ( čtyřjádro - asi bych to hlídal na max 3 tar-vlákna ( jak ?? ) )
Mám nástín, ale zatím nevyzkoušeno - pakování do funkce a tu volat subprocess.popen, ve funkci zase subprocess.popen tar a čekat na něj. jak ohlídat jen 3 spuštěné tary zatím nevím. Snad nějaký counter (globální proměnná ), který by to hlídal ... funguje to ale ve vláknech ? aby se nepoprali o tu proměnnou ?
Předem děkuji i za částečné nakopnutí správným směrem.
1, vyladit kompresi taru / použít jiný postup pro kompresi
2. popsat nějaké schéma, jak komprimovat ve více vláknech ( jasně, čas komprese budou mít jednotlivá vlákna asi pěkně natažený, ale snad to celkový čas zmenší )
Milan
Řešení dotazu:
prý přes shell to není bezpečné, psali někde na SOwerflowPokud tam nebudeš předávat argumenty, které ti dal uživatel, tak je to v pohodě.
Nevadilo by mi ani volání taru v nějaké funkci, která by ten čas komprese hlídala, ale zároveň umožnila skriptu pokračovat v přípravě dalšího seznamuJá na tohle vždycky pouštěl thread… Řekne se prostě
threading.Thread(target=funkce, args=(a,b,c)); t.start()
je nějaká jiná možnost jak vyladit kompresi
tar c | xz -3 > foo
? Pokud tam nebudeš předávat argumenty, které ti dal uživatel, tak je to v pohoděne, skript běží pod rootem
tar c | xz -3 > footak ono to jde i ( v shellu ) XZ_OPT=3 tar -cJf "$bkfile" -T$usersez čili podobně subprocess.popen( "cely prikaz" shell=true ) ... ale ten shell .. jak jsem psal - na SO jednomu tazateli rozmlouvali. každopádně díky za navedení. Dá se u threadu sledovat, zda ještě "žije" ?
ne, skript běží pod rootemA? Ten problém se shellem je prostě v tom, že když tam dáváš argumenty od uživatele, je složité to korektně escapovat tak, aby když ti uživatel zadá
";rm -rf /*;
, tak to shell nevyhodnotil jako další příkaz. Ty tam ale argumenty od uživatele, jestli to chápu dobře, nemáš (předáváš tam jen jméno souboru, které si sám generuješ).
os.putenv("XZ_OPTS", "3")
Ak používaš Python3, môžeš pri tej funkcii wait použiť aj argument timeout a ak sa program v tom čase neskončí, vyhodí tá funkcia výnimku subprocess.TimeoutExpired. Takže nie je problém pospúšťať viac programov pomocou Popen a potom si na počkať volaním wait v nejakom cykle.
Prípadne môže byť vhodnejšie použiť funkciu poll (a sleep). Wait sa potom použije len ak poll nevráti None (a teda program sa ukončil).
souborů celkem lidsky čas komprese lidsky archív kompr. poměr 29676 20569932136 20.0GB 10,797.59 02:59:57.592 13261289712 0,64 17021 17133312262 17.0GB 4900,4 01:21:40.3 9398976354 0,55čili i na tomto vzorku je vidět, že 7z zabodoval.
from concurrent.futures import ThreadPoolExecutor as Executor import subprocess def run_command(cmd): p = subprocess.Popen(cmd) p.wait() return p.pid def execute(commands): with Executor(max_workers=3) as executor: for pid in executor.map(run_command, commands): print(pid)Jsou lepší vlákna nebo event loop?
Tiskni
Sdílej: