Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak jelikoz tak trochu delam v oboru tak zkusim odpovedet. Vytvaret si eshop na necem jako je drupal (spis joomla ta ma pomerne dobrej plugin) je dle meho nazoru blbost. Nerikam ze to neni moznost ale ve vysledku je to za trest a peklo.
Takze zbyva reseni napsat si sam, pouzit neco predpripraveneho (opencart, magento) a nebo si to nekde nechat pronajmout. Napsat si sam se obecne nemuze vyplatit, pokud se bavime o firme ktera nepotrebuje uplne silenosti a zaroven to neplanuje nejak dal monetizovat.
Pouziti neceho jako jen opencart nebo magento se prilis nelisi od varianty drupalu a par pluginu. Stim rozdilem ze je to znacne pripravenejsi na dany ucel takze pro specificke pripady si to dokazu predstavit jako moznost (nase zkusenost je ze je to znacne svazujici a pomale).
Pronajem anebo obecne to nechat na nejaky externi produkt je v tomto smeru asi idealni reseni. Problem je s vyberem platformy. To je neco s cim se radi tezko. Dneska existuje bezpocet firem co eshopy nabizeji. At uz formou vlastniho eshopu, nebo zapojeni do katalogu (neco na zpusob amazon).
Jelikoz se tazatel nepta na samotne reseni (coz jsem rad), ale pta se na vyhody nevyhody jednotlivych reseni, tak ma odpoved je ze pro u vlastniho reseni je zadne.
Poznáte nejaké za alebo proti pre jednu resp. druhú možnosť?U toho webareal (a podobných) podle mě nebudeš mít technický ani legální přístup ke zdrojáku. Takže:
Radšej by som to hodil na klasický hosting a použil napr. drupal.Já bych to radši hostoval na vlastní VPS, opět protože když chce člověk něco změnit v nastavení, tak má u hostingu problém. A místo drupalu bych teda radši něco, co je e-shop a jsou pro to third-party moduly - takže si třeba platební bránu a EET (!) nebudeš muset implementovat sám.
Tiskni
Sdílej: