Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Mám to správně?V princípe áno.
proč tam musí být int *xZápisom "int *x" deklaruješ premennú/parameter s menom "x". Tiež hovoríš, že tá premenná je typu "pointer na int". Keď vykonávanie funkcie skončí, tak tá premenná zanikne. Ale keďže, tá premenná je typu pointer, tak to miesto v pamäti kam ten pointer ukazoval, stále existuje. Tým sa dosiahne to, že hodnota získaná vo funkcii je dostupná aj po skončení vykonávania tej funkcie.
když je to ukazatel tak ukazuje na x?Nie. Ukazuje na miesto v pamäti, ktoré bude určené tam, kde tá funkcia bude použitá/zavolaná. Tam ide o to, čo je to parameter funkcie. Je to označenie nejakej hodnoty, ktoré platí počas vykonávania tej funkcie. Akú hodnotu tá premenná označuje, to sa rozhodne, keď tú funkciu zavoláš.
a do x uložím tu hodnotu co zadam do klavesniceNie celkom. Hodnota načítaná z klávesnice bude uložená na miesto v pamäti, na ktoré ukazuje pointer uložený v premennej x. Keď máš premennú 'a', tak výraz '&a' znamená "ukazovateľ na miesto v pamäti, kde je uložená hodnota premennej 'a'". Ak má premenná a hodnotu 13, tak tá 13 je niekde v pamäti. Poradové číslo tej pamäťovej bunky, kde je tá 13 uložená, to je "pointer na a". Keď do a priradím 25. Tak prepíšem hodnotu v tej istej pamäťovej bunke - teda na tej istej adrese bude miesto hodnoty 13 hodnota 25.
void nacti(int *number_1, int *number_2, int *number_3) { … }
fakt to zadání bylo jako takhle pitomí?? scanf de přeci zavolat rovnou bez nějaký další funkcičky ne nechce se něco víc?? předminulej domácák byl težší si jako myslim ;D
Tiskni
Sdílej: