Letošní konference OpenAlt proběhne již o víkendu 17. a 18. září. Organizátoři hledají přednášející.
Alyssa Rosenzweig informuje o aktuálním stavu open source ovladače pro Apple M1 GPU. Po trojúhelníku a točící se kostce lze již zobrazit i točícího se králíčka z glmark2.
Nadace The Document Foundation oznámila vydání sedmého opravného balíku LibreOffice 7.2 Community, posledního z řady LibreOffice 7.2. Opravuje téměř 50 chyb.
V návaznosti na středeční vydání nové verze Red Hat Enterprise Linuxu bylo oznámeno vydání jeho klonu AlmaLinux 8.6.
Byla vydána nová verze 1.38.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Ľubomír Rintel.
V sobotu 14. května proběhne Maker Faire Plzeň. Na třetím ročníku se opět můžete těšit na moderní technologie, studentské projekty, ale i na řemesla či zábavné instalace.
Josef Průša před týdnem představil uzavíratelný modulární box na 3D tiskárnu MK3S+ Original Prusa Enclosure. Box vytváří stabilní tiskové prostředí, pomáhá blokovat nepříjemný pach specifických materiálů, snižuje hlasitost běžící tiskárny, …
Vláda schválila Národní plán výzkumu a vývoje v kybernetické a informační bezpečnosti do roku 2025 (pdf).
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové major verzi 22.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC vyzvalo vládu ke koncepčnímu řešení problému dezinformačních domén. Správce české národní domény po konzultacích s bezpečnostními složkami státu a v souladu s výzvou vlády České republiky zablokoval 25. února 2022 osm jmen domén, které byly Vojenským zpravodajstvím označeny jako ohrožující bezpečnost. Postupoval přitom na základě článku 17 pravidel registrace jmen domén. V zájmu transparentnosti a
… více »nemáš to jakoby v package_data strčený?? :O :O byto mělo bejt v data_files asi hele :O :O
druhý podezřelý mi připadá ta tečka nazačátku ména souboru '.desktop' žeby hoto třeba ňák nevidělo :O :O
... [options] packages = find_namespace: python_requires = >=3.7 include_package_data = True [options.packages.find] exclude = litigation.nepouzivane* litigation.appeal* litigation.forms* litigation.evidentiary* litigation.data_ostra [options.package_data] * = *.glade, *.pdf, *.db, *.fdf [options.data_files] /applications = litigation/litigation.desktopMANIFEST.in:
global-include *.glade *.pdf *.db *.fdf recursive-exclude litigation/nepouzivane* * recursive-exclude litigation/appeal* * recursive-exclude litigation/evidentiary* * recursive-exclude litigation/forms* *S nimi prikaz build vygeneruje temer stejny obsah do .whl i tar.gz az na ten .desktop, ktery se ve whl souboru jevi jako v adresari applications mimo ten hlavni adresar projektu, zatimco v tar.gz je spolecne s ostatnimi v hlavnim adresari, tedy tam kde je v puvodnim vyvojovem adresari projektu. Cemu nerozumim, je, jak se ten .desktop soubor ocitne na spravnem miste v pripade ze nekdo bude instalovat projekt z toho tarballu a ne z wheelu. Mozna mi neco kompletne unika? Delam to poprve tak je mozne ze mozne ze jsem v nejake totalni miskoncepci?
Tiskni
Sdílej: