Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
V Linuxe nie je problem zo stackom pri Intel/AMD pouzitom ako bezne PC, lebo ak je maly stack, da sa prealakovat a bude vacsi. V Linuxe nie je problem zo stackom pri Intel/AMD pouzitom ako bezne PC, lebo ak je maly stack, da sa prealakovat a bude vacsi.Toto nie je pravda. Da sa iba zmenit velkost pred spustenim (pripadne bez limitu).
#include <stdio.h> #include <stdlib.h> #define CHARS 1024 long int move_stack(void *stack_bot, void (*jmp_addr)(void)); void function_in_new_stack(void) { long int foo; char string[CHARS]; for (char *ch = string + CHARS; ch >= string; ch--) { *ch = 'A'; } puts(string); printf("Cur. stack ptr: 0x%lx\n", (size_t) &foo); } int main(int argc, char **argv) { long int foo; void *stack, *stack_bot; printf("Cur. stack ptr: 0x%lx\n", (size_t) &foo); stack = malloc(4096); stack_bot = stack + 4096; printf("New stack addr.: 0x%lx\n", (size_t) stack); printf("New stack bottom: 0x%lx\n", (size_t) stack_bot); puts("Moving to the new stack."); foo = move_stack(stack_bot, &function_in_new_stack); printf("Function worked: 0x%lx %c\n", foo, foo); printf("Cur. stack ptr: 0x%lx\n", (size_t) &foo); puts("Freeing the stack."); free(stack); }
.globl move_stack move_stack: /* Tyto registry zachováváme. */ pushq %rbx pushq %r12 pushq %r13 pushq %r14 pushq %r15 /* V %rdi je spodek nového stacku, v %rsi funkce k zavolání. */ /* Poznamenáme si starou adresu stacku. */ mov %rsp, %rbx /* Přejdeme do nového stacku. */ movq %rdi, %rsp /* Adresu uložíme na nový stack. */ pushq %rbx call %rsi /* Vrátíme se zpět. */ popq %rsp /* Uklidíme po sobě. */ popq %r15 popq %r14 popq %r13 popq %r12 popq %rbx /* Vrátíme 'Y' jako návratovou hodnotu. */ movq $0x59, %rax retFunkce
move_stack
zavolá funkci s daným stackem. Funguje to – viz výstup. Pokud nastavím CHARS
na příliš velkou hodnotu (nový stack má 4k), spadne to na SIGSEGV, takže se používá nový stack.
(Tuším tady úkol.)
sou prázniny :O ;D
Tiskni
Sdílej: