Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
<p>Number is {{ returnNumber() }}</p>V Javascriptu pak (zestručněno):
new Vue({ data: function() { return { number: 0 } }, methods: { returnNumber() { /* tělo funkce returnNumber() má dvě různé varianty zapsané níže */ } } })Dvě různé podoby těla funkce returnNumber(): 1)
return this.number = Math.random();2)
return this.number++V případě první varianty se po načtení stránky do odstavce vypíše nějaké odpovídající náhodné číslo, kdežto v případě druhé varianty se tam objeví číslo 102 a navíc se v konzoli objeví hlášení o chybě
[Vue warn]: You may have an infinite update loop in a component render function.
Takže v případě varianty 1) se funkce spustí jen jednou, kdežto v případě varianty 2) se spustí opakovaně (minimálně 102krát) a zřejmě do nekonečna, pokud by nebyla zastavena pojistkou ve Vue.
Obě varianty mají společné to, že funkce změní hodnotu vlastnosti number a její nová hodnota se pak vypíše do odstavce. Navzdory tomuto společnému se ale jinak chovají rozdílně. Ani trochu mi není jasné, proč se toto děje. Dokázal by mi to někdo nějak jednoduše vysvětlit? Děkuji.
Řešení dotazu:
jj asi se to samo dycky zkusí zaktualizovat a udělá to rekurzi :O ;D
a těch 100 je asi jako konstantou MAX_UPDATE_COUNT nastavenou na hodnotu 100 vtom *js hele řádek 4247 takže to udělá jenom těch 100 vopakování dycky :D ;D
rekurzi by to asi jako mělo dělat i pro to náhodný číslo :D ;D
lol ani ne :D :D mě zajímalo jenom proč těch 100 :D ;D
rekurzi by to asi jako mělo dělat i pro to náhodný číslo :D ;DNo, tady jsem si všiml právě rozdílu u dvou různých zápisů: 1)
this.number = Math.random(); return this.number2)
return this.number = Math.random()První zápis vyvolá nekonečnou smyčku, druhý ne. Takže, pokud to dobře chápu, v zápisu 2) se návratová hodnota metody Math.random() vloží do this.number a zároveň se vrátí jako výsledek funkce, ale hodnota this.number se při tom nečte, kdežto v zápisu 1) se na druhém řádku hodnota this.number přečte. Mám to tedy celkově chápat tak, že ve Vue nemá smysl do textové interpolace (tj. do
{{ }}
) zapisovat volání funkcí, které pracují s hodnotami v objektu data?
Tiskni
Sdílej: