Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
cd /home/developer/intelFPGA_pro/artifacts.enablement export TOP_FOLDER=`pwd` export PATH=`pwd`/gcc-arm-11.2-2022.02-x86_64-aarch64-none-linux-gnu/bin:$PATH export ARCH=arm64 export CROSS_COMPILE=aarch64-none-linux-gnu- export QUARTUS_ROOTDIR=/home/developer/intelFPGA_pro/24.2/quartus/ export QUARTUS_ROOTDIR_OVERRIDE=${QUARTUS_ROOTDIR} #todle nesnasi bitbake #export LD_LIBRARY_PATH=${QUARTUS_ROOTDIR}/linux64 export PATH=$QUARTUS_ROOTDIR/bin:$QUARTUS_ROOTDIR/linux64:$QUARTUS_ROOTDIR/../qsys/bin:$QUARTUS_ROOTDIR/niosv/bin:$PATH export WORKSPACE=$TOP_FOLDER/gsrd-socfpga/ echo "Yocto setup done" #export PWD=$PWD cd gsrd-socfpga . agilex5_devkit-gsrd-build.sh build_setup exec basha potom dám bitbake_image 2.) Další otázka je kde/jak se dá přepnout stahování z gitu na HTTPS1, nebo nějak protáhnout timeouty spojení nebo tak něco,...? Manuálně se mi to stáhnout z gitu povedlo hned napoprvé, ale nevím, jak yoctu to stažené vnutit (když jsem použil stahovací příkaz z chyby stáhlo se to, ale poak yocto stejně stahoval znovu a nestáhl). byl jsem zvyklý na Buildroot a s yocto jsem začal před týdnem, tak mi to zatím přijde jako fujblé... Kit zatím na stole nemám, ale snažím se být trochu napřed, než přijde. Momentálně jsem to pustil znova a čekám na 76% stahování fpga a 5% rust-llvm-native do_compile po hodině od spuštění (trochu depresivní).
A teď k problému - yocto skončí na stahování kernelu z gitu, pokaždé v jiném místě, chyba byla např. kolem HTTPS2, že očekává ještě data ale nic...V tom navodu vidim jen 'wget' a 'git clone', ktere muzes nahradit cim chces. Kde presne vznika tvuj problem, muzes byt konkretni? Vystup by se taky hodil.
. poky_git/oe-init-build-env MyProject
Nasledne instalujeme pomocne vrstvy a konfigurujeme nastavenia. Ked je vsetko pripravene, pecieme pomocou:
bitbake my-image
Tieto prikazy je mozne najst aj v altera-opensource/gsrd-socfpga repozitari, zapuzdrene do pomocneho skriptu. Na prvy pohlad sa zda ze chyba je opakovane volanie 'build_setup' ktora vymazava pracovne adresare a teda by sa mala realizovat iba raz, pri nahodnej poruche je mozne pokracovat tam kde sme skoncili opatovnym zavolanim 'bitbake_image'.
Pri restarte stroja pouziteho pre zostavovanie FS ale nastava problem kedze je nutne volat 'build_setup' (pripravuje prostredie) - nuz je to asi stavane na silnejsie stroje kde kompilacia jedneho balika netrva cely den. Mozno sa daju z 'build_setup' "vybrat" len niektore casti (skusil by som fragment "... oe-init-build-env ..."), ktore zabezpecia ze premenne prostredia budu identicke ako po prvom volani 'build_setup'. Zmena premennych prostredia / nastaveni skoro vzdy sposobi restart procesu a rekompilaciu roznych balikov...
Tiskni
Sdílej: