Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »man: Gwyddion\:\:dump.3pm # Ahoj Leoši Gwyddion\\\:\\\:dump.3pm: Gwyddion/dump.pm pod2man ...Otázka je: nenašel jsem to v dokumentaci, takže je to něco, co funguje náhodou s GNU make? Nebo to funguje všude? Nedá se to řešit nějak líp (tím v nemyslím v tomto konkrétním případě přes ExtUtils::MakeMaker + Makefile.PL, ale obecně)?
all: foo\:\:bar # foo\\\:\\\:bar: hello touch foo::bargmake -- v pohode pmake na Linuxu (http://packages.debian.org/unstable/devel/pmake):
pmake: don't know how to make foo\:\:bar. Stop pmake: stopped in /tmp/marem2am/make-colonsale kdyz se v cili pouzije jenom jeden backslash tak to jde:
all: foo\:\:bar # foo\:\:bar: hello touch foo::barPak jsem zkousel make na jakemsi
IRIX64 kappa 6.5 10181058 IP30 mips
co mame ve skole, a tam se mi ty dvojtecky nepovesdlo vecpat vubec (ani do cilu, ani do zavislosti). Ale na tom Irixu je i gmake, takze se to da.
Jiny system nemam po ruce. Blby je, ze me nenapada jak neco vygooglit, protoze na dotaz makefile+colon vypadnou tutorialy k make :(
make: *** No rule to make target `Gwyddion\:\:dump.3pm'nebo ještě horší věci... Asi budu muset (a) takové věci dělat skriptem, který je vytvoří nezávisle na tom, jestli už existují, spouštěným z jednoho globálního pravidla bez konkrétních jmen souborů (nic moc) (b) používat timestamps nahrazující skutečné cíle (lepší, ale chaos) (c) pojmenovávat ty věci bez dvojteček a přejmenovávat je až při make install (naštěstí je asi před make install nepotřebuji pojmenované s dvojtečkou) Google jsem taky zkoušel ;-) To je naprostá beznaděj, stačilo mi už jen projít všechny výskyty ,colon` v info make, s Google bych asi nikdy neskončil...
Tiskni Sdílej: