Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
#include <iostream> using namespace std; class widget { public: virtual void set_text(){}; }; class button : public widget { public: void set_text(){cout << "settext button" < endl;}; }; class label : public widget { public: void set_text(){cout < "settext label" < endl;}; }; int main(int argc,char *argv[]) { widget *arr[2]; arr[0] = (widget *) new button(); arr[1] = (widget *) new label(); arr[0]->set_text(); arr[1]->set_text(); return 0; }
class A { public: virtual void f() { cout << "A" << endl; } }; class A1 : public A { public: virtual void f() { cout << "A1" << endl; } }; class A2 : public A { public: virtual void f() { cout << "A2" << endl; } }; A* p1 = new A1; A* p2 = new A2; p1->f(); p2->f();vypíše 'A1' a 'A2'. Kdyby ale ty metody nebyly virtuální, vypíše dvakrát 'A'.
class A { public: virtual void f(); }; void A::f() { cout << "A" << endl; }a analogicky i pro ty dvě dceřinné třídy.
2) Kontakt na mna je v linke na moje meno, ale a) nepovazujem sa za experta na c++, a b) nerucim za to ze odpoviem v rozumnej dobe
3) Tento server asi navstevuje vela programatorov, takze mozno dostanes odpovede aj tu, ale nie je to primarnym zameranim tohoto serveru. Mozno by bolo lepsie obratit sa na nejake usenet grupy (napr. comp.lang.c++)
class AbstractObject { public: virtual setText(QString *text) = 0; }A pak udělat specializace pro skutečné widgety:
class QButtonWrapper { QLabel *m_button; public: virtual setText(QString *text) { m_button->setText(text) }; }(konstruktor a destruktor je zřejmý) Tak vlastně doděláš to, na co se v návrhu toolkitu zapomnělo. Pozn. Ty třídy nejdou ani sloučit pomocí vícenásobné dědičnosti, protože mají společného předka. To se dá sice obejít virtuální dědičností, ale opět pokud to neudělal autor toolkitu, ty už s tím nic nenaděláš.
#include <iostream> using namespace std; class Otazka { public: virtual void ask() { cout << "Obecna Otazka" << endl; } }; class LinuxovaOtazka: public Otazka { public: virtual void ask() { cout << "Tato otazka patri na ABCLinuxu" << endl; } }; class JinaOtazka: public Otazka { public: virtual void ask() { cout << "Tato otazka sem nepatri" << endl; } }; int main() { Otazka* ot = new JinaOtazka; ot->ask(); return 0; }
Tiskni
Sdílej: