Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
source soubor. Ten
soubor
je textak s python kodem, napr.
klic = "hodnota" if klic == "neco": vypnout = 0Existuje neco takoveho?
execfile()
, ale vyhnul bych se mu.
Situace je totiž přesně opačná: Shell nezná moduly, takže jediný a ne moc dobrý způsob, jak realizovat modularizaci, tj. něco podobného pythonímu import
, je prostě načíst kód z nějakého souboru. Ale v jazycích, které moduly umí, je v 99,5% případů modul to, co chceš.
import config print config.foo...a
from config import * print foo...
Import
provede to, ze nad tim souborem udela neco jako source
v BASHi. Proste to precte a pokud je to soubor s prikazy Pythonu, tak je normalne provede. A potom muzes normalne ke vsem promennym pristupovat.
Takze pokud mas ten soubor pojmenovany jako config.py
, staci napsat vyse zminene prikazy a budes mit vse prirazene a zpristupnene (jak to udelat, kdyz ten soubor nebude mit rozsireni .py
, to netusim)
~/.program/config.py
, šlo by to např.:
import os, sys try: sys.path.insert(0, os.path.join(os.environ['HOME'], '.program')) import config sys.path.pop(0) except ImportError: # Konfigurák není, tak si vytvoříme výchozí config... print config.foo...
Tiskni Sdílej: