Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
print _("Hello "+green("world"))
a chtěl bych, aby v gettext katalogu bylo jen
msgid "Hello world" msgstr "Nazdar světe"Je to nějak možný ? Takhle mám obarveno celkem dost stringů...
print _("Hello %s") %("world")... ale pak by "world" nebylo lokalizovaný, pokud bych ho nedal do katalogu taky... budu muset udělat nějakej kompromis, něco jako obarvovat pouze příkazy, switche atd :)
print _("Hello %s") %(green("world"))
print _(colorize("Hello <green>world</green>"))takže překladatel pak má k překladu celou hlášku a markup zachová. Přičemž _(colorize(...)) může klidně být jedna funkce.
def colorize(text): return text.replace("<green>", "[zelená]").replace("</green>", "[/zelená]")kde to v těch [ ] jsou escape sekvence daných barev... ?
colorize
by provedla parsování těchto řetězců a podle tagů by volala příslušné funkce - čili asi něco jako HTML.
barvy = { '<green>': '\escape sekvence zelené', ... atd }
print colorize(_("Hello <green>world</green>"))je lepší. colorize() může klidně vypadat jako jednoduché nahrazení <green> -> \e[32m, </green> -> \e[0m, etc. (raději ovšem podle termcapu).
def colordict(text): escapes = { '<Cg>': '\x1b[32;01m', '<Cy>': '\x1b[33;01m', '<Cr>': '\x1b[31;01m', '<Cb>': '\x1b[34;01m', '<CB>': '\x1b[01m', '<C/>': '\x1b[39;49;00m' } return escapes[text.group()] def outform(text): p = re.compile(r'<C.>') return p.sub(colordict, text) print outform("Něco <Cr>červenýho<C/>...")
colortags = { '<Cg>': '\x1b[32m', '<Cy>': '\x1b[33;01m', '<Cr>': '\x1b[31;01m', '<Cb>': '\x1b[34;01m', '<CB>': '\x1b[01m', '<C/>': '\x1b[39;49;00m' } def style(text): return re.compile('<C.>').sub(lambda text: colortags[text.group()], text)Slovník s tagy se definuje jen jednou a je to prakticky v jedné funkci :)
Tiskni
Sdílej: