V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
print _("Hello "+green("world"))
a chtěl bych, aby v gettext katalogu bylo jen
msgid "Hello world" msgstr "Nazdar světe"Je to nějak možný ? Takhle mám obarveno celkem dost stringů...
print _("Hello %s") %("world")... ale pak by "world" nebylo lokalizovaný, pokud bych ho nedal do katalogu taky... budu muset udělat nějakej kompromis, něco jako obarvovat pouze příkazy, switche atd :)
print _("Hello %s") %(green("world"))
print _(colorize("Hello <green>world</green>"))takže překladatel pak má k překladu celou hlášku a markup zachová. Přičemž _(colorize(...)) může klidně být jedna funkce.
def colorize(text): return text.replace("<green>", "[zelená]").replace("</green>", "[/zelená]")kde to v těch [ ] jsou escape sekvence daných barev... ?
colorize
by provedla parsování těchto řetězců a podle tagů by volala příslušné funkce - čili asi něco jako HTML.
barvy = { '<green>': '\escape sekvence zelené', ... atd }
print colorize(_("Hello <green>world</green>"))je lepší. colorize() může klidně vypadat jako jednoduché nahrazení <green> -> \e[32m, </green> -> \e[0m, etc. (raději ovšem podle termcapu).
def colordict(text): escapes = { '<Cg>': '\x1b[32;01m', '<Cy>': '\x1b[33;01m', '<Cr>': '\x1b[31;01m', '<Cb>': '\x1b[34;01m', '<CB>': '\x1b[01m', '<C/>': '\x1b[39;49;00m' } return escapes[text.group()] def outform(text): p = re.compile(r'<C.>') return p.sub(colordict, text) print outform("Něco <Cr>červenýho<C/>...")
colortags = { '<Cg>': '\x1b[32m', '<Cy>': '\x1b[33;01m', '<Cr>': '\x1b[31;01m', '<Cb>': '\x1b[34;01m', '<CB>': '\x1b[01m', '<C/>': '\x1b[39;49;00m' } def style(text): return re.compile('<C.>').sub(lambda text: colortags[text.group()], text)Slovník s tagy se definuje jen jednou a je to prakticky v jedné funkci :)
Tiskni
Sdílej: