Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
print _("Hello "+green("world"))
a chtěl bych, aby v gettext katalogu bylo jen
msgid "Hello world" msgstr "Nazdar světe"Je to nějak možný ? Takhle mám obarveno celkem dost stringů...
print _("Hello %s") %("world")... ale pak by "world" nebylo lokalizovaný, pokud bych ho nedal do katalogu taky... budu muset udělat nějakej kompromis, něco jako obarvovat pouze příkazy, switche atd :)
print _("Hello %s") %(green("world"))
print _(colorize("Hello <green>world</green>"))takže překladatel pak má k překladu celou hlášku a markup zachová. Přičemž _(colorize(...)) může klidně být jedna funkce.
def colorize(text): return text.replace("<green>", "[zelená]").replace("</green>", "[/zelená]")kde to v těch [ ] jsou escape sekvence daných barev... ?
colorize
by provedla parsování těchto řetězců a podle tagů by volala příslušné funkce - čili asi něco jako HTML.
barvy = { '<green>': '\escape sekvence zelené', ... atd }
print colorize(_("Hello <green>world</green>"))je lepší. colorize() může klidně vypadat jako jednoduché nahrazení <green> -> \e[32m, </green> -> \e[0m, etc. (raději ovšem podle termcapu).
def colordict(text): escapes = { '<Cg>': '\x1b[32;01m', '<Cy>': '\x1b[33;01m', '<Cr>': '\x1b[31;01m', '<Cb>': '\x1b[34;01m', '<CB>': '\x1b[01m', '<C/>': '\x1b[39;49;00m' } return escapes[text.group()] def outform(text): p = re.compile(r'<C.>') return p.sub(colordict, text) print outform("Něco <Cr>červenýho<C/>...")
colortags = { '<Cg>': '\x1b[32m', '<Cy>': '\x1b[33;01m', '<Cr>': '\x1b[31;01m', '<Cb>': '\x1b[34;01m', '<CB>': '\x1b[01m', '<C/>': '\x1b[39;49;00m' } def style(text): return re.compile('<C.>').sub(lambda text: colortags[text.group()], text)Slovník s tagy se definuje jen jednou a je to prakticky v jedné funkci :)
Tiskni Sdílej: