Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
iptables -P INPUT DROP iptables -A INPUT --dport 22 -j ACCEPT iptables -A INPUT -j DROP ssh nekdo@server ... ... a nicZnam dobre bsd packet filter, a tam rules v podobnem duchu funguji bez problemu.
iptables -P INPUT DROP iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPTMusi chodit! Teda malo by
iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
1. A to je celá vaše konfigurace? Jak vypadá OUTPUT? Nepovolujete komunikaci po lokální smyčce, případně na dalších rozhraních?
2. "nefunguje to" je velmi vágní popis problému. Co sednout a podívat se, co vlastně nefunguje? Tj. zda přijdou nějaké pakety, jestli odejde odpověď, jestli něco zapíše sshd
do logu (nejlépe s -d
), co napíše 'ssh -v
', atd.
3. Jak už jsem napsal, prostě zkuste izolovat a identifikovat problém a pořádně tu popsat, co jste dělal a jak se to chová. S výkřiky typu "vono to nefunguje, jdu k Oskarovi" vám těžko někdo pomůže, nehledě na to, že budí dojem, že ani pomoci nechcete, spíš si jen postěžovat.
sshd
o reverzní lookup klienta.
To myslíte vážně???
Tiskni
Sdílej: