Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Dobry den, omlouvam se za dotaz, mozna i hloupy, ale uvazuji nasazeni FreeBSD 6.0 na NTB FJS Amilo A 1667G, ktery ma v sobe Ati Mobility RadeonX700, lec vubec netusim, zda toto pujde vubec efektivne vyresit, nebo co nasel Google nevypada nikterak ruzove.
Co jsem prolezal google, nebo i jina fora, vzdy tam dosti najasny vysledek. Dalsi vec, ktera mne v tomto smeru trapi je "uspani a probuzeni" pomoci SW, ci jen funkce, ktere zase nevypadai vubec ruzove, alespon podle toho, co se dalo vycist treba na Linux + *BSD NTBs
Docela rad bych pouzival NTB naplno a ne se jen uskromoval , proto by mne docela zajimalo, zda ma nekdo, nejlepe s timto NTB. NTB si kupuji pro soukrome ucely a to predevsim na multimedia a obcas si na tom zahraji (v Nemocnici). Nerad bych travil roky sestavenim modelines, ktere budou fungovat i prakticky a nejen dle navodu atd. Predem dekuji za odpoved ci pripadne nasmerovani.
Smula je ta, ze ho mam jiz objednan. IBM R50e maji nic moc LCD, nebo se mi to zda, ale prijde mi prilisne tmavy a to i po zasunuti adapteru, kdy se trochu zesvetli.
IBM jsem nechtel, protoze se nedodava s Win XP recovery CD a podle jejich vyjadreni, kdyz jim rozhodim partismy, tak uz ho bez servisu nedam a rad bych pouzival oba OS (nezkoumal jsem to zase tak moc). Za ty penize co stoji IBM, ktery ma sice kvalitnejsi zpracovani, ale nedosahnu tolik, co s timto Amilem a ja si ho kupuji jako nahrazku domaciho stolni ho PC, kdy pendluji mezi Prahou a domovem. Sice si hru pustim jednou za cas, ale obcas si CS, ci Lineage preci jen zahraju, coz na IBM s cenou do 40 000,-- asi nepujde. Casto si taham i praci domu a MSSQL Server s Enterprise Mangaerem (lespi nez tohle jsem jeste nenasel) opravdu na Linux/*BSD asi nedostanu
Mno to jsem velmi potesen ... :), takze mi nezbyva, nez-li doufat, ze se to jednou zmeni....
Tiskni
Sdílej: