Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
cronin tu napsal opravdu hodne, ja jen drobne doplnim:cronin v poslednom case so solarismi dost pracuje.
c) Krome JDS (Gnome 2.6), ktere je v Solarisu 10, muzes uzivat CDE,Masochizmus je snad povazovany za uchylku, nie?
A hlavne, nebud moc v soku, ze nenajdes na prvni pohled pritulne GNU prostredi. Castecne tam je, jen je zakomponovano tak, aby nerozbijelo kompatibilitu.Njn,
/usr/sfw/bin
musi ist do PATH velmi rychlo po instalacii. Zrovna dnes jsem sledoval, jak jeden kolega uziva aktivne twmc) Krome JDS (Gnome 2.6), ktere je v Solarisu 10, muzes uzivat CDE,Masochizmus je snad povazovany za uchylku, nie?![]()
Njn,Ale nerikejte to puristum, takovy Joerg Schilling by to neustal/usr/sfw/bin
musi ist do PATH velmi rychlo po instalacii.
/etc/ssh/sshd_config PermitRootLogin yes /etc/passwd root:x:0:0:Super-User:/:/usr/bin/bash /etc/default/login PATH=/usr/sbin:/usr/bin:/opt/csw/sbin:/opt/csw/bin:/usr/sfw/sbin:/usr/sfw/bin SUPATH=/usr/sbin:/usr/bin:/opt/csw/sbin:/opt/csw/bin:/usr/sfw/sbin:/usr/sfw/bin SLEEPTIME=0 /etc/resolv.conf domain example.com search example.com nameserver IP.AD.RE.SA nameserver IP.AD.RE.SA /etc/nsswitch.conf hosts: files dns ~/.profile PS1='\[\033[0;37m\][\[\033[0;31m\]\u@\H\[\033[0;37m\]]{\[\033[0;32m\]\w\[\033[0;37m\]}<\[\033[0;33m\]\t\[\033[0;37m\]>\[\033[0;37m\]' alias ls='ls -F' alias ll='ls -lhFe' alias t="tree -AFCdp" alias tt="tree -AFCp" export PAGER='/usr/bin/less'Konfiguracia (iba globálna zona)
/etc/inet/ntp.conf server IP.AD.RE.SA /etc/system # due to large databases, no for general purpose set shmsys:shminfo_shmmax=536870912Sluzby 1. Spustiť
/etc/init.d/dtlogin stop
a na začiatok súboru /etc/init.d/dtlogin
dopísať exit 0
, aby sa nespúšťal.
2. Disablovať všetky služby, ktoré majú v názve "network" a "application" a službu svc:/system/name-service-cache:default
.
3. Enablovať službu svc:/network/ssh:default
vrátane závislostí ( svnadm enable -r ...
).
4. V globálnej zone enablovať službu svc:/network/ntp:default
.
5. Spustiť /etc/init.d/init.wbem stop
a na začiatok súboru /etc/init.d/init.wbem
dopísať exit 0
, aby sa nespúšťal.
6. V globalnej zone enablovat sluzbu svc:/system/filesystem/volfs:default
vratane zavislosti.
Patching z EIS (len globalna zona)
cd .../sun/install/ sh setup-standard.sh logout cd .../sun/patches/10/ unpack_patches cd /tmp/10 ./install_all_patches shutdown -y -i 6 -g 0Aplikacie Spravadzkovat
pkg-get
, nakonfigurovat na stable, nainstalovat top, tree a vim.
Kto nerozumie pojmu zona, moze vsetky zmienky o zonach ignorovat, nepotrebuje ich, pracuje v globalnej zone. Kto nerozumie pojmu zona, moze vsetky zmienky o zonach ignorovat, nepotrebuje ich, pracuje v globalnej zone.Na abclinuxu o nich už slyšelo (spíš četlo) 4792 lidí.
Spravadzkovat pkg-get
, nakonfigurovat na stable, nainstalovat top, tree a vim.
Bojim, bojim, blastwave je hnus (a ne humus)
Tiskni
Sdílej: