Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
Dobry den,
mam takovy drobny problem. Kdyz chci cist line-by-line pres read tak mi z radku /lib/libcosik.0 udela /lib/libcosik. , pritom kdyz /lib/libcosik.0 prepisu na /lib/libcosik.1 tak vse funguje jak ma.
Vi nekdo jak toto chovani obejit ?
Dekuji za pripadne odpovedi.
Kdyz chci cist line-by-line pres read tak mi z radku /lib/libcosik.0 udela /lib/libcosik. , pritom kdyz /lib/libcosik.0 prepisu na /lib/libcosik.1 tak vse funguje jak ma.
Mohl byste to trochu rozvést?
Mně tohle funguje bez problémů:
~$echo "/lib/libcosik.0" | ( read libname; echo $libname; ) /lib/libcosik.0
Aaaah pardon!! zpusobil to spatny IFS . I kdyz nechapu proc. Pouzil jsem IFS=0x07 .0x07 jako netisknutelnou klavesu bell abych neprisel o zadne znaky. a ten mi to zahadne delal.
No ale v tom pripade mam jinou otazku. Jaky IFS mam dat aby mi read nechal pocatecni mezery a pritom neprisel o zadne znaky?
No ale v tom pripade mam jinou otazku. Jaky IFS mam dat aby mi read nechal pocatecni mezery a pritom neprisel o zadne znaky?Mňo, IFS & spol. je od toho, aby právě mezery likvidovalo
Noo mojim cilem je si nasypat do pole radky textu a jednoduseji nez pres read me to nenapadlo.
Problem take je ze to musim cpat z roury a ne ze znameho souboru.
no proste neco ve stylu
cat text | while read line
do
pole[$l]="$line"
(( l++ ))
done
Noo mojim cilem je si nasypat do pole radky textu a jednoduseji nez pres read me to nenapadlo.
Tam jde spíš o to, co s tím bude dál (věřím, že tohle skutečný cíl není).
Jestli se s tím potom mají dělat nějaké složitější kejkle, je na místě zvážit, jestli je shell to pravé a není pohodlnější to udělat v PERLu nebo AWKu (podle toho, co ovládáte lépe).
Problem take je ze to musim cpat z roury a ne ze znameho souboru.
Tohle se tady řešilo před pár dny - bylo tam několik řešení.
Moje oblíbené:
cosi | (while read line; do ... done; ... );
IFS= while read line; do ... done
while IFS="" read line; do ... doneaby původní IFS zůstala ve zbytku skriptu nedotčena, tedy ve výchozím, očekávaném stavu. Samozř. záleží případ od případu, ale měnit si proměnné prostředí (ekvivalent nařezávání si větve) globálně by se mohlo jednou vymstít.
Tiskni
Sdílej: