Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Dobry den,
mam takovy drobny problem. Kdyz chci cist line-by-line pres read tak mi z radku /lib/libcosik.0 udela /lib/libcosik. , pritom kdyz /lib/libcosik.0 prepisu na /lib/libcosik.1 tak vse funguje jak ma.
Vi nekdo jak toto chovani obejit ?
Dekuji za pripadne odpovedi.
Kdyz chci cist line-by-line pres read tak mi z radku /lib/libcosik.0 udela /lib/libcosik. , pritom kdyz /lib/libcosik.0 prepisu na /lib/libcosik.1 tak vse funguje jak ma.
Mohl byste to trochu rozvést?
Mně tohle funguje bez problémů:
~$echo "/lib/libcosik.0" | ( read libname; echo $libname; ) /lib/libcosik.0
Aaaah pardon!! zpusobil to spatny IFS . I kdyz nechapu proc. Pouzil jsem IFS=0x07 .0x07 jako netisknutelnou klavesu bell abych neprisel o zadne znaky. a ten mi to zahadne delal.
No ale v tom pripade mam jinou otazku. Jaky IFS mam dat aby mi read nechal pocatecni mezery a pritom neprisel o zadne znaky?
No ale v tom pripade mam jinou otazku. Jaky IFS mam dat aby mi read nechal pocatecni mezery a pritom neprisel o zadne znaky?Mňo, IFS & spol. je od toho, aby právě mezery likvidovalo . Pokud potřebujete s mezerami dál pracovat, tak bych na to nepoužíval shell jako takový, ale třeba AWK. Bez dalších informací těžko říct.
Noo mojim cilem je si nasypat do pole radky textu a jednoduseji nez pres read me to nenapadlo.
Problem take je ze to musim cpat z roury a ne ze znameho souboru.
no proste neco ve stylu
cat text | while read line
do
pole[$l]="$line"
(( l++ ))
done
Noo mojim cilem je si nasypat do pole radky textu a jednoduseji nez pres read me to nenapadlo.
Tam jde spíš o to, co s tím bude dál (věřím, že tohle skutečný cíl není).
Jestli se s tím potom mají dělat nějaké složitější kejkle, je na místě zvážit, jestli je shell to pravé a není pohodlnější to udělat v PERLu nebo AWKu (podle toho, co ovládáte lépe).
Problem take je ze to musim cpat z roury a ne ze znameho souboru.
Tohle se tady řešilo před pár dny - bylo tam několik řešení.
Moje oblíbené:
cosi | (while read line; do ... done; ... );
IFS= while read line; do ... done
while IFS="" read line; do ... doneaby původní IFS zůstala ve zbytku skriptu nedotčena, tedy ve výchozím, očekávaném stavu. Samozř. záleží případ od případu, ale měnit si proměnné prostředí (ekvivalent nařezávání si větve) globálně by se mohlo jednou vymstít.
Tiskni Sdílej: