OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Dobrý den. Možná mě hned vyhodíte. Ale chtěl bych požádat o radu a nebo JEDNODUCHÝ návod, jak v síti udělat, aby se VŠEM klientům v síti zobrazila ve webovém prohližeči nějaká zpráva, nebo klidně i webová stránka, kterou bych vytvořil pro ten účel, že by se na ni zobrazovali chystané změny v síti, nebo spíše jen výpadky sítě při nějaké větší předělávce. Něco jakože:
"Vážený kliente, síť bude nedostupná 25.3.2009 od 02:00 do 02:30 z důvodu blabla. Děkujeme za pochopení. Stisknutím OK můžete pokračovat v surfování po Internetu a zároveň nám odpovíte, že berete tuto skutečnost na vědomí. Tato zpráva se Vám již do dalších změn nezobrazi."
Nějak tak bych to chtěl prostě udělat.. Vyobrazení klientům pouze 1x nebo spíše do potvrzení OK, v jakemkoli Internetovém prohližeči (aby je to neotravovalo po každém spuštění prohližeče. Jen dokud to nepotvrdí).
Asi by se to mělo zobrazit poté, co zadá nějakou adresu, nebo prostě při nějakém HTTP provozu. Na serveru jej zastavit, a vrátit mu tu stránku se změnou.
Můžu samozřejme rozesílat e-mail. Ale to si nemusí každý přečíst.
Na serveru beží Unix
Jinak se velice omlouvám, jestli jste to tu už řešili, ale já vůbec nevím, pod čím bych to měl hledat.
Děkuji Lukáš Gargulák
http://www.abclinuxu.cz/EditDiscussion/259977?action=add&dizId=133911&threadId=2
. Pokud na tu vaši stránku bude přesměrován zrovna při odesílání diskusního příspěvku nebo e-mailu, a o rozepsaný text tedy přijde, určitě vám za tu informaci o výpadku vřele poděkuje.
Tiskni
Sdílej: