Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Potreboval by som spravit nieco taketo...
Vytvorit skript pre Bourne shell, ktorý spĺňa nasledovné požiadavky:
Nazov skriptu: pocetslov.sh
Syntax:
pocetslov.sh subor.txt
Funkcia:
po spustení z príkazového riadku , kde vstupným parametrom je ľubovolný
textový súbor, vypíše všetky slová zo zadaného súboru v abecednom poradí.
Slová, ktoré sa v súbore vyskytujú viackrát budú uvedené iba jeden raz a pri
každom takomto slove bude číslom uvedený počet výskytov.
V prípade, že nebude zadaný žiadny vstupný parameter, program vypíše chybovú
hlášku.
sort
a uniq
, je to tam celkem srozumitelně popsané.
Co takhle:
#!/bin/bash if [ $# -ne 1 ]; then echo 'invalid usage' exit 1 fi if [ \! -r "$1" ]; then echo "input file '$1' does not exist or is not readable" exit 1 fi awk '{ for (i = 1; i <= NF; i++) { print $i; } }' "$1" | sort | uniq -c | awk '{ print $2 " " $1; }' exit $?
Mělo by to fungovat na:
Default dakujem ti velmi velmi pekne...pomohol si mi...klobuk dole ze si ani za to nic nechcel....niet vela takychto ludi...Este raz Klobuk dole a vrela vdaka
awk '{ for (i = 1; i <= NF; i++) { print $i; } }' "$1" | sort | uniq -c | awk '{ print $2 " " $1; }'já bych vystačil s
sort a.txt | uniq -cale každopádně si říkám jestli by nemělo být číslo s počtem výskytů jen "pri takých slovách ktoré sa v súbore vyskytujú viackrát"?
Proč tak složitě?
Protože na jedné řádce se může vyskytovat více slov.
Ale každopádně své řešení neobhajuji. Určitě by to šlo udělat lépe.
< subor.txt tr -sc "a-zA-Z0-9" "\n" | sort | uniq -c
< soubor.txt tr "[[:blank:]()\.\!]+" "\n" | sort -u
sakra, nějak jsem si nepřečetl pořádně celé zadání :-/
< soubor.txt tr "[[:blank:]()\.\!]+" "\n" | sort | uniq -c
Tiskni
Sdílej: