abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | IT novinky

    Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Zajímavý projekt

    PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:33 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    25.7. 13:46 | IT novinky

    OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:00 | Komunita

    Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    24.7. 14:22 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2256 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nahodenie nového kernelu

    9.1.2010 19:20 w3q
    Nahodenie nového kernelu
    Přečteno: 291×
    Čavte, mám menší problém. Nejedná sa priamo o unix, resp. aj jedná. Idem o Mac OS X a ten vlastne je UNIXom takže... Chcel by som skúsiť rozbehať Mac OS X Snow Leopard na svojom HP notebooku(prosím nepíšte mi tu topicy typu: je to nelegálne atď.)Nebol by to taký problém keby som mal intel procesor, ale mám procesor typu AMD, ktorý ako som čítal má niejaký problém s Vanilla kernelom, ktorý potrebujem. V návode ktorým by som sa chcel riadiť je rada, že môžem použiť mach_kernel.test7 kernel od mobidinu. Priložím link na daný návod, lebo som z neho trochu mimo. Netuším ako nahodiť ten nový kernel, v živote som to nerobil a teda neviem ani ktorý je to krok, neviem prísť na to čo vlastne v tom kóde čo je tam robia a popr. ak by niekto vedel, mohli by ste my vysvetliť prečo má AMD procesor problém s Vanilla kernelom?

    Link: http://www.infinitemac.com/f57/amd-snow-leopard-10a432-install-t3727/ Vopred ďakujem za odpoveď.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (krtek007)
    9.1.2010 20:52 x
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahodenie nového kernelu
    Bez chybovych hlasek tezko nekdo vysvetli proc je nejaky problem. Vetsina z nas nevlastni ctecku myslenek a k tomu jeste kristalovou kouli od carodejnice aby z podobnych popisu clovek vytusil o co vubec jde ;-)

    Za domaci ukol doporucuji :

    http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page http://www.insanelymac.com/

    Behem par vterin hledani jsem byl schopen najit nekolik modelu s AMD a zrovna od HP, ktere jedou a navic i odkazy na navody jak na to.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.