Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 3. Na výběr je Mobian Phosh, Ubuntu 24.04 (GNOME) a Kubuntu 24.04 (KDE Plasma). Cena začíná na 699 dolarech.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.1. Přehled novinek v Changelogu. Přináší modernizovaný vzhled a ovládání. Přepínat se lze mezi základním a rozšířeným uživatelským rozhraním. NAT nově podporuje IPv6. Linuxový hostitel a host mohou sdílet schránku na Waylandu.
Organizátoři konference LinuxDays 2024 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 12. a 13. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta chytrých lidí. Vstup na akci je zdarma.
Blíží se vydání FreeCADu 1.0. Vydána byla první RC verze tohoto svobodného multiplatformního parametrického 3D CADu. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
shutdown
, ked restartujes cez Atlantik? Zamenit -p
a -r
je v takom pripade dost trapny maler.
Teoreticky staci ale pri MySQL databaze riesit zalohu tak, ze zalohujem cely adresar suborov v ktorych su tabulky MySQL, ze?Zalohovat databazu na urovni suboroveho systemu mozno len v pripade, ze databaza je vypnuta. Zaroven obnova takto "zalohovanej" databazy je mozna iba do rovnakej verzie. Rozhodne odporucam k zalohovaniu a obnove DB pouzit na to urcene nastroje.
..., ze najlepsie a aj rychlejsie bude spravit server tak, ze bud vytiahnem jeden disk z RAIDu, ...Ak vsetko pojde dobre, vyzera to ako skvely plan. Ak nie, z najlepsej a najrychlejsej moznosti sa bude razom nocna mora. Kazdopadne odporucam mat poruke otestovane zalohy.
Takze to vyzera tak, ze teraz sa to maximalne tak prehodi na BSD 8 a potom, ked budem riesit upgradeToto vyzera ako rozumny kompromis. Nie som si isty, kolko pamate je 32bit FreeBSD schopne priradit jednemu procesu s PAE a bez neho, ale urcite to nie je menej ako cca 2GB. Nestaci to? A ak nie, nie je mozne DB rozdelit na viacero instancii? Plus oddelenie do jailov by poskytlo dalsiu flexibilitu spravy (jednu databazu by bolo mozne vypnut, zatial co ostatne by bezali dalej, kazdu databazu by mohol potencialne spravovat iny administrator; detto pre ostatne sluzby).
Tiskni Sdílej: