abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1845 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte

    10.5.2010 17:44 Viktor
    FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Přečteno: 438×
    Pomocou make install clean sa snazim nainstalovalovat awesome wm ( verzie 3 ) no nedari sa. Tu je vypis
    ===>   awesome-3.3.4 depends on executable: asciidoc - found
    ===>   awesome-3.3.4 depends on executable: convert - not found
    ===>    Verifying install for convert in /usr/ports/graphics/ImageMagick
    ===>   ImageMagick-6.5.5.10 depends on file: /usr/local/libdata/pkgconfig/xext.pc - found
    ===>   ImageMagick-6.5.5.10 depends on file: /usr/local/libdata/pkgconfig/xt.pc - found
    ===>   ImageMagick-6.5.5.10 depends on file: /usr/local/bin/perl5.8.9 - found
    ===>   ImageMagick-6.5.5.10 depends on executable: pkg-config - found
    ===>   ImageMagick-6.5.5.10 depends on executable: gs - not found
    ===>    Verifying install for gs in /usr/ports/print/ghostscript8
    ===>  Patching for ghostscript8-8.64_6
    ===>  Applying FreeBSD patches for ghostscript8-8.64_6
    => Patch patch-CVE-2009-0583,0584 failed to apply cleanly.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/print/ghostscript8.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/print/ghostscript8.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/graphics/ImageMagick.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/graphics/ImageMagick.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/x11-wm/awesome.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/x11-wm/awesome.
    
    S FreeBSD este len zacinam. Neviete kde moze byt problem? Snazil som sa pozriet do /usr/ports/graphics/ghostscript8 na konfiguraciu cez make config, ale nic ako CVE som tam nevidel :/

    Dakujem za odpoved.

    Odpovědi

    10.5.2010 18:52 Io
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Nemas v portoch daku staru verziu ghostscript ?

    Mne naslo verziu ghostscript8 8.71_1.Dopuručujem urobiť update portov.

    portsnap fetch portsnap update
    10.5.2010 19:21 Viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Aj po portsnap fetch; portsnap update je verzia mojho ghostscriptu 8-8.64_6 ( resp. to sa snazi instalovat awesome ked napisem make install clean )

    Kde moze byt chyba ?
    10.5.2010 19:31 Io
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Aj avesome mam verziu 3.4.4_1.

    Skus komplet zmazat /usr/ports

    skus odznova:

    portsnap fetch portsnap extract

    Ako si instaloval porty ?
    10.5.2010 21:45 Viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Tak sa mi teda podarilo updatovat porty. Porty instalujem klasicky make install clean

    Pri instalacii awesome mi to vsak hodilo dalsiu chybu a to
    ===>   awesome-3.4.4_1 depends on executable: asciidoc - found
    ===>   awesome-3.4.4_1 depends on executable: convert - not found
    ===>    Verifying install for convert in /usr/ports/graphics/ImageMagick
    ===>   ImageMagick-6.6.0.10 depends on file: /usr/local/libdata/pkgconfig/xext.pc - found
    ===>   ImageMagick-6.6.0.10 depends on file: /usr/local/libdata/pkgconfig/xt.pc - found
    ===>   ImageMagick-6.6.0.10 depends on file: /usr/local/bin/perl5.8.9 - found
    ===>   ImageMagick-6.6.0.10 depends on executable: pkg-config - found
    ===>   ImageMagick-6.6.0.10 depends on executable: gs - not found
    ===>    Verifying install for gs in /usr/ports/print/ghostscript8
    ===>  Building for ghostscript8-8.71_1
    /bin/mkdir -p /usr/ports/print/ghostscript8/work/ghostscript-8.71/obj
    /bin/mkdir -p /usr/ports/print/ghostscript8/work/ghostscript-8.71/bin
    gmake LDFLAGS='-L/usr/local/lib -L/usr/local/lib -shared -Wl,-soname=libgs.so.8' GS_XE=./bin/../sobin/libgs.so.8.71 STDIO_IMPLEMENTATION=c DISPLAY_DEV=./obj/../soobj/display.dev BINDIR=./bin/../sobin GLGENDIR=./obj/../soobj GLOBJDIR=./obj/../soobj PSGENDIR=./obj/../soobj PSOBJDIR=./obj/../soobj CFLAGS='-O2 -pipe -fno-strict-aliasing -fPIC -DUPD_SIGNAL=0 -I.  -I/usr/ports/print/ghostscript8/work/ghostscript-8.71/jasper/src/libjasper/include  -I/usr/local/include/libpng  -I/usr/local/include  -Wall -Wstrict-prototypes -Wundef -Wmissing-declarations -Wmissing-prototypes -Wwrite-strings -Wno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -fno-builtin -fno-common -DHAVE_STDINT_H -DGX_COLOR_INDEX_TYPE="unsigned long long" -O2 -pipe -fno-strict-aliasing -DGS_DEVS_SHARED -DGS_DEVS_SHARED_DIR=\"/usr/local/lib/ghostscript/8.71\"' prefix=/usr/local ./bin/../sobin/gsc ./bin/../sobin/gsx
    gmake[1]: Entering directory `/usr/ports/print/ghostscript8/work/ghostscript-8.71'
    cc  -DHAVE_MKSTEMP -DHAVE_HYPOT   -DHAVE_FONTCONFIG -O2 -pipe -fno-strict-aliasing -fPIC -DUPD_SIGNAL=0 -I.  -I/usr/ports/print/ghostscript8/work/ghostscript-8.71/jasper/src/libjasper/include  -I/usr/local/include/libpng  -I/usr/local/include  -Wall -Wstrict-prototypes -Wundef -Wmissing-declarations -Wmissing-prototypes -Wwrite-strings -Wno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -fno-builtin -fno-common -DHAVE_STDINT_H -DGX_COLOR_INDEX_TYPE="unsigned long long" -O2 -pipe -fno-strict-aliasing -DGS_DEVS_SHARED -DGS_DEVS_SHARED_DIR=\"/usr/local/lib/ghostscript/8.71\" -I./obj/../soobj -I./base  -g -o ./bin/../sobin/gsc ./psi/dxmainc.c -L./bin/../sobin -lgs
    gmake[1]: Leaving directory `/usr/ports/print/ghostscript8/work/ghostscript-8.71'
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/print/ghostscript8.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/print/ghostscript8.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/graphics/ImageMagick.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/graphics/ImageMagick.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/x11-wm/awesome.
    *** Error code 1
    
    Stop in /usr/ports/x11-wm/awesome.
    
    10.5.2010 23:30 Viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Velmi vela, ale naozaj velmi vela kompilacii mi konci errorom, co robim zle? :( Napr. som sa pokusal teraz nainstalovat geany a vsetko to skonci errorom.. :/ A pritom mam kupenu aj knihu "Sitovy operacny system FreeBSD Podrobny pruvodce".
    11.5.2010 08:40 Io
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Co mas presne uvedene v subore /etc/make.conf ?
    11.5.2010 08:47 viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    nic tam nie je.. Postupoval som podla handbooku a asi som to prehliadol. Co tam mam dat?
    11.5.2010 09:50 Io
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Ked tam nemas nic zadane tak nevadi... horsie by bolo keby si tam mal zle zadane FLAGS atd.Moj make.conf

    CPUTYPE=athlon64

    CFLAGS= -O2 -pipe

    Nepouzivam ziadne dalsie parametre.Samozrejme CPUTYPE si uprav podla tvojho procesora,ci pouzivas AMD64 verziu,alebo si na i386.Example mas v /usr/share/examples/etc/make.conf

    Tazko povedat kde ti to konci chybou,mne sa toto stava ked mam zle zadane FLAGY v make.conf.Uved aku mas verziu FreeBSD ? (uname -a)
    11.5.2010 10:59 viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    momentalne pisem z mobilu tak sa na to pozriem doma. Ale nasiel som nejake freebsd tips na nastavenie make.conf tak sa na to doma pozriem a dam vediet.
    11.5.2010 17:37 Viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    FreeBSD freebsd 8.0-RELEASE FreeBSD 8.0-RELEASE #0: Sat Nov 21 15:48:17 UTC 2009 i386

    Do make.conf som dopisal

    CPUTYPE=i386

    CFLAGS= -O2 -pipe

    make install clean pre awesome mi pise

    /usr/bin/ld: warning: libjpeg.so.10, needed by /usr/local/lib/libtiff.so.4, not found (try using -rpath or -rpath-link)

    a potom kompilacne errory undefined reference to jpeg_*
    12.5.2010 08:57 Io
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Budes tam mat problem z jpeg a tiff kniznicou.Naistaluj ich samostatne.

    Jednoducho si nainstaluj FreeBSD este raz odznovu.Pri instalacii neinstaluj porty.Po instalacii urob momentalne binarny p2 update.

    freebsd-update fetch freebsd-update install

    nasledne nahod porty

    portsnap fetch portsnap extract

    Uprav make.conf,vbehni do adresara awesome

    cd /usr/ports/x11-wm/awesome/

    a klasika make install clean.
    12.5.2010 15:40 Viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Ok, tak ci tak, vedel som ze ten system bude nutne instalovat viac krat, kym sa s nim naucim pracovat ( Tak ako v gentoo nie je mozne nastavit si pri prvotnej instalacii vsetky flagy tak ako chcem, ked som s tym doteraz nebol v styku ).

    Takze vyskusam a dam vediet, ako som na tom.

    Zatial dik za reakcie
    14.5.2010 17:06 Viktor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeBSD instalacia awesome konci na ghostscripte
    Uz som to vyriesil. Spravne ( aspon si myslim ) som znova nainstaloval FreeBSD,pouzil okamzite nove porty a awesome mi uz fici. Vdaka za pomoc

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.