Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
domena1.tld CNAME domena2.tld
Můžete mě někdo, prosím, nasměrovat?
Díky
Řešení dotazu:
CNAME must have no other resource records of other types (MX, A, etc.). (RFC 1034 section 3.6.2, RFC 1912 section 2.4)To znamená, že ak je použitý CNAME, tak tam nemôže byť iný typ záznamu. Na záznam doména.tld je obvykle potrebné naviazať záznamy SOA, NS a často aj MX, preto sa tam nemôže použiť CNAME, lebo ten to vylučuje.
SOA
a NS
(správně dokonce dva NS
). Jediným (ale jen teoretickým) řešením je to, co jsem zmiňoval níže, tedy že by nešlo o doménu a příslušné jméno by mělo jen CNAME
záznam v zónovém souboru příslušné TLD.
.cz
máte pravdu, to jsem si neuvědomil. Ale můžeme to celé posunout do domény třetí úrovně (já jsem ten dotaz chápal obecně, bez ohledu na konkrétní úroveň). Pak ale podle mne platí, že když budu mít alpha.example.com
jako alias k beta.example.com
, při dotazu na SOA i NS pro alpha.example.com
dostanu jako odpověď alias, a následně se zeptám na SOA a NS serveru beta.example.com
.
CNAME
záznam by musel být už zónovém souboru domény cz
. A CZ.NIC takovou službu, pokud vím, nenabízí. Ani nevím, jestli to vůbec nějaká TLD umožňuje.
Tiskni
Sdílej: