Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Dobrý den.
Po instalaci balíčku system/locale/support/czech prostřednictvím správce balíčků mám problém s firefoxem.
Tento se nespustí a místo něho se mi v horní třetině obrazovky ukáže okno, ve kterém je napsáno:
Chyba parsování XML: Nedefinovaná entita
Adresa: chrome://browser/content/browser.xul
Číslo řádku 252, sloupec 5: <key id="manBookmarkKb" key="&bookmarksGtkCmd.commandkey;" command="Browser:ShowAllBookmarks" modifiers="accel,shift"/>
----^
Poradíte mi, co s tím?
Ještě info o balíčku:
Jméno: system/locale/support/czech
Summary: Language Support cluster - Czech
Nainstalované: 0.1 (Build 5.11-0.134)
Kategorie: System/Localizations
Vydavatel: opensolaris.org
a info o závislostech, které se s ním nainstalovaly:
Jméno Dependency Installed Version
gnome/documentation/locale/cs 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.147)
gnome/locale/cs 0.5.11 (Build 5.11-0.132) 0.5.11 (Build 5.11-0.147)
image/editor/gimp/locale/cs 0.5.11 (Build 5.11-0.130) 0.5.11 (Build 5.11-0.147)
library/myspell/dictionary/cs 0.5.11 (Build 5.11-0.128) 0.5.11 (Build 5.11-0.147)
mail/thunderbird/locale/extra 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.134)
network/dhcp/dhcpmgr/locale/cs 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.134)
system/desktop/locale/cs 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.134)
system/locale/cs 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.134)
system/locale/cs-extra 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.134)
system/locale/support/common 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.1 (Build 5.11-0.134)
system/osnet/locale/cs 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.134)
web/browser/firefox/locale/extra 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.134)
consolidation/l10n/l10n-incorporation 0.5.11 (Build 5.11-0.134) 0.5.11 (Build 5.11-0.134)
Za rady předem děkuji. WASP
web/browser/firefox/locale/extra)? Pokud by se to cukalo kvůli syntetickému balíku (inkorporaci), tak ten můžete odebrat, a nechat to ostatní, co dotáhl nainstalované. Tedy tipuji system/locale/support/czech je asi inkorporací.
Přímo tu chybu bych takhle od pohledu tipoval, že Vám možná běží jiná verze Firefox, než jakou máte nainstalovanou lokalizaci (tedy pokud ta lokalizace není prostě rozbitá), pročež se Vám nepotkalo nějaké API v rozdílných verzích XUL. Nebyl jste to Vy kdo tady nedávno s Milanem řešil aktualizaci z .mar? Nedistribuuje Mozilla také nějaké lokalizační balíčky/archívy, mám pocit, že jsem to kdysi někde zahlédl.
Pokud se jedná o potíže s Firefoxem, kde může být celá řad příčin, možná bych v prvé řadě zkusil odsunout nastaveni (.mozilla/) jestli Vám tam třeba jenom něco nezahnívá v profilu.
Dobrý den. Systém je nyní po čisté instalaci, takže je tam firefox ve verzi, která je distribuována v instalačním liveUSB. Jinak odinstalace balíčku system/locale/support/czech nepomohla (asi se odinstaluje bez závislostí). Balíček web/browser/firefox/locale/extra přes správce balíčků odinstalovat nejde, protože v seznamu balíčků není uveden a je tam pouze jako automaticky instalovaná závislost u balíčku system/locale/support/czech. Z terminálu jsem jej zatím odinstalovat nezkoušel, zkusím to, až se večer dostanu ke svému stroji. Zkusím se ještě zeptat na openindiana.org, jestli to není nějaký známý bug. Mějte se krásně. WASP
.mozilla/ stranou a nechat to vytvořit z jedné vody na čisto. Něco z před lokalizace, co ho rozhodí by tam hnít mohlo.
prtdiag a prtconf Vám toho prozradí dost. Nejsem si jistý, nakolik je potřeba podpora ze strany HW. Alespoň na Sunovských mašinách se dozvíte dost. ;)
Tiskni
Sdílej: