abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    6.10. 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 20:11 | Komunita

    Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 16:11 | IT novinky

    Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (39%)
     (45%)
     (15%)
     (18%)
     (21%)
     (15%)
     (18%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 194 hlasů
     Komentářů: 13, poslední dnes 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: jak nakopat nase zahranicni pratele do ...

    mahoney avatar 2.12.2011 22:00 mahoney | Pelhřimov
    jak nakopat nase zahranicni pratele do ...
    Přečteno: 1659×
    predem se omlouvam za ten titulek i za umisteni takoveho dotazu do skupiny, kam urcite nepatri. lec, neni zde (nevim) skupiny kam tento dotaz polozit a musim rici, ze si velmi cenim nazoru mistni komunity.

    ale k veci: kdosi z jiste site z britskych ostrovu se snazi po cely den "nabourat" do dvou nasich hranicnich routeru. podle povahy/obsahu utoku se zjevne jedna o "script kiddie".

    ani nevim (nepriznam) proc, ale tentokrat jsem to nenechal plavat a napsal na jejich abuse(at)... adresu. dostalo se mi briskni odpovedi, ze "to neni jejich starost a at si nastavim pravidlo na fw".

    a ja se ptam! :)

    co ted? jaky dalsi - napolo vstricny krok, napolo kopanec - bych mel ucinit? mam ten mail odeslat znovu a dat nekoho "zajimaveho" (koho?) do kopie?

    jak dat (efektivne) najevo, ze si myslim, ze jejich zakaznik je jejich starosti, a byt zaroven ve svych projevech prost vsech emoci (alespon navenek) ;)

    dekuji za vas cas a nazor

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (mahoney (tazatel))
    2.12.2011 22:18 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak nakopat nase zahranicni pratele do ...
    Co vyzkouset CSIRT, kdyz uz to mame ? Docela bych byl zvedavi, jak si poradi.

    NN
    mahoney avatar 2.12.2011 22:36 mahoney | Pelhřimov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak nakopat nase zahranicni pratele do ...
    diky!

    zda se, ze to je presne to prave.

    priznam se, ze jeste pred polozenim dotazu jsem tem "bledym anglanum" (termin z jedne knihy) napsal velmi "citove zabarvenou" odpoved, ktere ted lituji.

    kolikrat jenom jsem cetl a poznal, ze intuice neni dobry radce!

    OK. pockam co mi odpovi a - budou-li setrvavat se svem postoji - "vypustim krakena" :)

    jeste jednou diky!

    PS: dam vedet.

    3.12.2011 14:00 zdenek2008 | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak nakopat nase zahranicni pratele do ...
    Pokud jsou v UK, je ucinnejsi pouzit jejich domaci instituce. Tedy pokud existuje anglicky CSIRT, obratit se tam. Dale by bylo vhodne zjistit kdo je jejich mistni regulator nebo profesni sdruzeni a stezovat si u nich. Dale muze pomoci publikovat pripad v UK, tam jsou zranitelni.
    mahoney avatar 3.12.2011 15:54 mahoney | Pelhřimov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak nakopat nase zahranicni pratele do ...
    ano, souhlasim. i to je cesta. otazkou je, kolik z uvedeneho aplikuje "domaci" CSIRT a o ktere kroky budu muset pripadne usilovat sam.

    primarne mi jde o to, zachovat co nejdele "privetivou tvar". zachovat se co nejdele jako gentleman.

    "vsachovat" je do pozice, kdy si uvedomi, ze se dopustili omylu a zacnou sami usilovat o napravu, aniz bych je uvedl do rozpaku nebo je urazil.

    verim totiz, je jedinec se daleko spis pouci z chyby, kterou si uvedomi sam, nez z chyby, za kterou dostane "pohlavek".

    krasnym dokladem tohoto principu muze byt napis, s nimz jsem se nedavno setkal v jednom autobusu. obesel se bez jedineho vykricniku! :) aniz by "utrpel" na ucinku:

    "Cestujici vystupuji zadnimi dvermi. Kdo neumi cist, muze i prednimi."

    tedy, po sve "poemocene" odpovedi na jejich prvni reakci ocekavam jejich druhou. pote budu zvazovat dalsi kroky a dekuji vam panove za velmi uzitecne rady.

    o vysledku zde budu referovat
    4.12.2011 15:49 zdenek2008 | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak nakopat nase zahranicni pratele do ...
    V UK se jedna bez skrupuli. Oni vedi moc dobre co delaji a take rozeznaji kdy poskozeny zakaznik vi co dela a kdy ne. Navic velmi pravdepodobne jednate s Indy, ne s Anglicany (IT delaji v UK Indove, Anglicani spravuji aktiva) a to hraje svou roli take (aby prispevek zustal publikovatelny...). Poslete kopii vasi stiznosti na UK policii nejblizsi sidlu jejich firmy (plus dejte vedet dotycnym hrisnikum). Na IT kriminalitu je v UK zakon a kdyz o ni firma byla informovana a nic proti tomu nedela, vydava se na velmi tenky led. Pokud budete postupovat razantne, mate sanci na uspech.
    Řešení 1× (zdenek2008)
    mahoney avatar 4.12.2011 19:03 mahoney | Pelhřimov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak nakopat nase zahranicni pratele do ...
    ja Vam kazdopadne dekuji za Vasi snahu pomoci. nicmene... :)

    ze se v UK jedna bez skrupuli je Vas nazor. i kdyby se jednalo, neznamena to, ze musim cinit stejne.

    jakou roli hraje, jestli komunikuji s Homo sapiens z Indie nebo z Velke Britanie, nevim. a nejspis o Vas vyklad mozneho rozdilu ani nestojim.

    za uvedeni kroku/pravnich ukonu, ktere lze ucinit, Vam dekuji. stezi bych se jich v takto prehlednem podani dopatral sam. verim vsak, ze je lze aplikovat postupne. ostatne logy s informacemi o tom patecnim incidentu se jen tak "nezkazi".

    a rad bych znovu zopakoval sve presvedceni, ze pri verbalnim kontaktu povazuji emoce za zbytecne. nebo prinejmensim za nadbytecne. a ze se stejne chyby obcas dopoustim sam neznamena, ze to prestanu za chybu povazovat
    mahoney avatar 7.12.2011 16:50 mahoney | Pelhřimov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak nakopat nase zahranicni pratele do ...
    tak vcera v 19:09 naseho casu mu zatli tipec. byl zrovna u uzivatelskeho jmena "phill" (cely vikend se cinil). dnes mi od kohosi (pravdepodobne jeho ISP, ale nejak se mi jich nedari dogooglit) prisla zprava, ze "mu slapli na krk a omlouvaji se za neprijemnosti".

    tedy trvalo jim to (od patku) uctyhodnych 5 dni. to se od nich na stari asi necham zamestnat ;)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.