Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Zdravim,
mam u seba nfs server a ku mne sa pripajaju klienti s Mac OSX lion. Uz som skusal rozne parametre pre export na strane serveru a taktiez aj na strane klientov a stale bez uspechu. Problem je, ze pokial sa klient rozhodne skopirovat subor na server, ostane visiet a odpoji sa. Subor sa skratka nikdy neskopiruje na server. Citat subory ale problem nerobi a co je uz velmi divne, cez terminal tam viem nakopirovat suborov kolko len chcem. Takze problem vyzera tak, ze je to cisto otazka finder-u. Su to iba dvaja klienti a oba nanovo preinstalovane so vsetkymi updatami nainstalovanymi. Ono to ale fungovalo, v podstate tam ani niet co pokazit, tak uz na strane serveru alebo klienta.
Nema niekto riesenie ci daku radu ohladne toho, ako postupovat ?
Dakujem.
Řešení dotazu:
Na wiki Arch linuxu mají poznámku o možných problémech. Třeba ti to pomůže.
Dakujem obom za pomoc. Nikdy nehovor nikdy a mal som tam dva protichodne moznosti v jednom zo zaznamov a zrejme to bol dovod, preco to neslo, ako by malo.
Tiskni
Sdílej: