Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=wheel
ap_scan=1
update_config=1
network={
ssid="mojessid"
proto=WPA2
key_mgmt=WPA-PSK
psk="mojeheslo"
pairwise=CCMP TKIP
group=CCMP TKIP
priority=5
}
Příkazem wpa_supplicant se připojím na router (hlásí mi to dokonce CTRL-EVENT-CONNECTED - Connection completed). Ale nikam se už nepingnu. Např. google hlásí unknown host (tj. ani nejde odeslat paket). Na IP adresu routeru pro změnu pakety odesílám, ale 100% loss (žádný nepřijde zpět - nebo co to znamená ta hláška PING 192.168.0.1 (192.168.0.1) 56(84) bytes of data)
Pokud v prohlížeci zadám webovou adresu, tak je tam nějakou dobu "Sending request", pak se objeví "This webpage is not available".
Dodávám, že na routeru není pro žádný počítač individuální nastavení (tj. je stejné pro oba počítače).
Prosím vás tedy o radu: co by mohlo být špatně?
Adresát Brána Maska Přízn Metrik Odkaz Užt Rozhraní
default gw 0.0.0.0 UG 0 0 0 wlan0
gw * 255.255.255.255 UH 0 0 0 wlan0
Nato jsem zkusil znovu pustit wpa_supplicant a už tam zase nejsou, ale o to by se stejně měl postarat ten dhcpcd, ne? Proč to nejde, když dhcpcd běží?
ifconfig wlan0 (adresa klienta) route add default gw (adresa brány-routeru)
ip addr add (adresa klienta)/32 dev wlan0 ip route add (adresa routeru) dev wlan0a kdyby to furt nešlo, tak ještě
ip route add default via (adresa brány)A bránu nastavit i na tom routeru, aby o tý síti vůbec věděl.
ip a
řekne jaké paramatry mají jednotlivá rozhraní. netstat -r
routovací tabulku. A konfigurace je v v nejakém adresáři v /etc , umístění je různé v ruzných distribucích. nekdy /etc/sysconfig/network někdy /etc/network někdy /etc/sysconfig/networking nebo /etc/sysconfig/network-scipts. Ještě může být nastaveno že sice dhcp běží, ale toto konkrétní rozhraní nekonfiguruje. Zkusit projít skripty.
Díky za odpověď. Zadal jsem příkaz dhcpcd a píše to "dhcpcd already running on pid 1940 (/var/run/dhcpcd.pid)"Možná poslouchá na jiném rozhraní nebo se do něj musí kopnout, aby poslal požadavek. Asi bych ho zabil a spustil ručně
dhclient wlan0
.
A pokud jsi na Linuxu, přestaň používat route a ifconfig, od roku 1999 nefungují.
Tiskni
Sdílej: