abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:22 | Komunita

    Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | Zajímavý projekt

    PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:33 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    25.7. 13:46 | IT novinky

    OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:00 | Komunita

    Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    24.7. 14:22 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    23.7. 23:00 | Nová verze

    Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 153 s kódovým názvem Meadow. Jedná se o ESR (Extended Support Release) vydání. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vylepšuje OAuth. Thundermail lze používat bez instalace doplňku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2239 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Server s FreeBSD - hardware

    27.7.2013 20:09 Martin88
    Server s FreeBSD - hardware
    Přečteno: 977×
    Muzete mi prosim doporucit konkretni HW pro provoz serveru s FreeBSD 9.1? (muze byt jak hotovy server tak skladacka - idealne neco s i5 nebo i7 a SSD + bezne HDD na data). Rad bych dobrou podporu aktualniho hardware (vim ze s *BSD je to problem), tak pokud nekdo neco takoveho provozujete, muzete mi dat tip?

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Max avatar 29.7.2013 15:09 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Server s FreeBSD - hardware
    Ahoj, našel jsem toto : FreeBSD 9.1-RELEASE Hardware Notes
    Osobně bych ale postupoval tak, že si vyberu zařízení a pak pogooglím, zda to v tom šlape.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    mca avatar 30.7.2013 18:18 mca | skóre: 17 | blog: keep_walking | Lévis, Québec City
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Server s FreeBSD - hardware
    Prosit nemusis, protoze nemuzeme. Nikdo totiz nevi, jake mas pozadavky na obsluznost, co chces na takovem serveru provozovat a jaky mas rozpocet. FreeBSD neni problem, problem je pouze zmetkoidni hardwarovy odpad, presne ten, ktery jsi vybral. Zakladem kazdeho serveru jsou ECC RAM, sbernice, ethernet a samozrejme optimalni diskove pole. V pripade ZFS vzrusta dulezitost ECC RAM v nasobcich.

    Tim "nejmensim zelzem", na kterem mi bezi FreeBSD v ostrem provozu je HP N40L (iLO modul + 8GB ECC RAM) s 2x HP 458941-B21 HP 2000GB 507774-B21 (fw: HPG6 - bundle rady Seagate ES.2) + 8GB FLASH s nativnim Broadcom ethernetem (existuji problemy s nekterymi ver.). V podstate mi tahne domacnost, od stream/backup (v kombinaci s NAS) kamer, pres cloud, sifrovani, vpn az po proxy.

    Doporucit Ti muzu jen to, abys ses predne naucil ptat, protoze ten kdo se neumi zeptat, nemuze dostat odpoved.

    "Hloupe dotazy posiluji kolektiv... ostatnim v tu chvili stoupne sebevedomi"
    Řešení 1× (bugme)
    30.7.2013 18:22 maros
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Server s FreeBSD - hardware
    Inspiracia: http://www.fit.vutbr.cz/CVT/servers.php

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.