Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Hola, hola!
Mám dotaz ohledně blogu zde na portálu. Zajímalo by mě, co vše zdejší systém umí. Viděl jsem stránku založení, ale víc nic. Existuje něco jako seznam funkcí (nějaký datasheet) nebo dokumentace? Snažil jsem se hledat, ale moc vytrvalý jsem nebyl. :-/ Něco na způsob best practices a tak… Co vše z toho, co vyplním při založení, můžu později změnit a tak vůbec…
Mnohokrát děkuji za pomoc.
Řešení dotazu:
Díky za reakci.
Zdrojáky :-P
Tomu jsem se chtěl právě vyhnout. Reverse-engineeringu mám v práci dostatek.
Ano, změnit se dá všechno (titulek stránky a blogu a popis) kromě URL.
…
Seznam funkcí, které vidím letmým pohledem: Vložení zápisu, Správa kategorií, Nastavení (titulek + popis, který je v pravém sloupci nahoře - já tam mám IPv6 panáčka a cenzor-checker), Oblíbené (odkazy v pravém sloupci skoro dole), Export do Movable Type. Menu u zápisku je Uprav/Publikuj/Smaž a Přidej obrázek/anketu.
To stačí. Až na ty přílohy. Hodil by se libovolný mime-type.
Jinak toho blog moc neumí (žádné extra styly, barvičky a tak), což je IMHO dobře, protože tu nejsou designové výstřelky.
Barvičky nepotřebuji. Stačí mi tagy, co fungují v diskuzi.
Mimochodem: co to je Movable Type?
Vsechno jednou bude, urgujte v bugzille Moveable type je nějaký industry standard pro export blogů.
Problem je, ze jsme s Lubosem napsali ta reseni, coz znamena modifikaci spoustu souboru vcetne toho, na ktery je patch. Jenze nez se to nasadi do provozu, tak do nich nemuzu dale vrtat, v svn zrejme nevlozim revizi pred posledni revizi. Takze cekam, az Lubos opravi chybky a Robert to ostyluje. Pak se tim mohu zabyvat.
Mate to tam, ale
insertAtCursor(document.replyForm.text, '<ul>\n<li></li>\n<li></li>\n<li></li>\n</ul>');Dobře:
insertAtCursor(document.replyForm.text, '<ul>\n<li></li>\n<li></li>\n<li></li>\n</ul>', '');(ta fce má tři parametry)
insertAtCursor(document.replyForm.text, '<ul>\n<li>', '</li>\n<li></li>\n<li></li>\n</ul>');
dik, opraveno, prace ve spechu za moc nestoji.
Díky za info. Zahlasoval jsem.
Mimochodem: ta bugzilla je — jak to říct — no — strašně pomalá. :-/
Zdravim, movable type som videl v programe drivel a tak by som sa chcel spytat, da sa napisat post aj cez tento program? dakujem
Tiskni
Sdílej: