abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: sprava uzivatelu fluxbox

    22.3.2006 15:16 siman | skóre: 4
    sprava uzivatelu fluxbox
    Přečteno: 175×
    nazdarek, zkusil jsem si nainstalovat na gentoo fluxbox, vse probehlo bez problemu, ale kdyz se prihlasim jako jinej uzivatel nez root do graf. rezimu, tak nemuzu nic delat (spustit konzolu a podobne) mozna si tak upravit graf. prostredi (fluxbox), uzivatele sem dal do skupin wheel. Dotaz zni, jak pridelit prava abych si mohl pustit aspon tu konzolu.

    dekuji za kazdou radu

    Odpovědi

    22.3.2006 15:31 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Celkově se mi zdá, že to nebude právama. Fluxbox už používám hodně dlouho a nikdy jsem nic podobnýho nezažil. Jak se snažíš spustit tu konsolu? Přes menu? Třeba ty položky v menu ukazují na soft, který nemáš (i když xterm?? ten musí mít každý). Zkus se mrknout do /home/.fluxbox/menu jak to tam vypadá.
    Max avatar 22.3.2006 15:59 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Mno, pokud se jedná o xorg-7.x, tak xterm mít každý nemusí :). Ale zpět k problému. Něco se vždy spustit musí, i když nemáte práva pro konzoli, tak se aspoň ten xterm spustí, ale třeba už nepovolí psaní příkazů, bude prostě prázdný. Takže něco zkuste z ttoho menu spustit ;-)
    Zdar Max
    PS:jinak uživatele si můžeš přidat do nějaké skupiny v souboru /etc/group
    Měl jsem sen ... :(
    22.3.2006 16:06 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    nazdarek, ja sem zkousel pustit treba mc nebo nano, ktery se otevre v konzoli, ale bohuzel
    22.3.2006 16:09 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    tak mi to chybi v /etc/group dik za radu, jdu to vyzkouset
    22.3.2006 16:03 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    ahoj, konzolu se pokousim spoustet pres menu, moje menu vypada takto

    # session.menuFile: /home/you/.fluxbox/my-menu

    [begin] (Fluxbox 0.9.14)

    [exec] (xterm) {xterm}

    [exec] (links) {xterm -e links fluxbox.org}

    /usr/share/pixmaps/links.xpm

    [submenu] (Terminals)

    [exec] (xterm) {xterm}

    [end]

    [submenu] (Net)

    [submenu] (Browsers) [exec] (links-graphic) {links -driver x fluxbox.org}

    /usr/share/pixmaps/links.xpm

    [exec] (links) {xterm -e links fluxbox.org}

    /usr/share/pixmaps/links.xpm

    [end]

    [end]

    [submenu] (Editors)

    [exec] (xedit) {xedit}

    [exec] (emacs) {emacs}

    [exec] (nano) {xterm -e nano}

    [exec] (emacs-nw) {xterm -e emacs -nw}

    [end]

    [submenu] (File utils)

    [exec] (mc) {xterm -e mc}

    [end]

    [submenu] (Multimedia)

    [submenu] (X-utils)

    [exec] (xfontsel) {xfontsel}

    [exec] (xman) {xman}

    [exec] (xload) {xload}

    [exec] (editres) {editres}

    [exec] (viewres) {viewres}

    [exec] (xclock) {xclock}

    [exec] (xmag) {xmag}

    [exec] (Reload .Xdefaults) {xrdb -load

    /var/tmp/portage/fluxbox-0.9.14-r1/temp/home/.Xdefaults}

    [end]

    [end]

    [submenu] (Office)

    [exec] (xclock) {xclock}

    [exec] (xcalc) {xcalc}

    [end]

    [submenu] (Games)

    [exec] (xeyes) {xeyes}

    [end]

    [submenu] (fluxbox menu)

    [config] (Configure)

    [submenu] (Styles)

    [include] (/usr/share/fluxbox/menu.d/styles/)

    [end]

    [workspaces] (Workspace List)

    [submenu] (Tools)

    [exec] (Window name) {xprop WM_CLASS|cut -d \" -f

    2|xmessage -file - -center}

    [end]

    [commanddialog] (Fluxbox Command)

    [reconfig] (Reload config)

    [restart] (Restart)

    [exec] (About) {(fluxbox -v; fluxbox -info | sed 1d) 2>

    /dev/null | xmessage -file - -center}

    [separator]

    [exit] (Exit)

    [end] [end]
    22.3.2006 16:19 Pavel1 | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Nevypado by to čitelnější, kdyby se takovéto výpisy konfiguráků poslílaly ve správném tvaru?
    # session.menuFile: /home/you/.fluxbox/my-menu
    [begin] (Fluxbox 0.9.14)
    [exec] (xterm) {xterm}
    [exec] (links) {xterm -e links fluxbox.org} /usr/share/pixmaps/links.xpm
    [submenu] (Terminals)
    [exec] (xterm) {xterm}
    [end]
    [submenu] (Net)
    [submenu] (Browsers) [exec] (links-graphic) {links -driver x luxbox.org} /usr/share/pixmaps/links.xpm
    ...
    
    22.3.2006 16:27 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    A předpokládám, že nejde spustit vůbec nic co? Určitě tam třeba ten xterm máš??

    PS: Btw neurazil jsi <enter> během odřádkovávání tohoto příspěvku? :-D Příště dávej konfiguráky to tagu <pre>. Usnadní ti to život ;-)
    22.3.2006 16:32 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    dik za radu, ja sem pisu poprvy, takze nemam zkusenosti, ale muzes mi poslat nejaky ten napad jak vyresit ten muj problem :-)
    22.3.2006 16:29 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Tak sem toho uzivatele pridal do skupiny console a nic se nedeje, predem dik za dalsi napady
    22.3.2006 16:37 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    jinak treba takovej links v graf. funguje bez problemu
    22.3.2006 17:18 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Achjo... a co ten XTERM??? Mas ho tam? Protoze jestli ne, tak tezko spustis konsolu, kdyz mas vsude v menu jen xterm. S zadnejma skupinama a ani pravama to urcite nesouvisi! Zkus si do toho menu pridat neco jinyho co mas v systemu (konsolu)... aterm, Eterm, apod... nebo zkus spustit xclock, xcalc, apod...
    22.3.2006 17:22 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    funguje napr. graficky links, ty oci taky, hodiny taky ,ale aterm, Eterm , xterm bohuzel nefunguji
    Josef Kufner avatar 22.3.2006 18:06 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    "Nefunguji" znamena na co? Ani se nespustí? Nebo jen problikne?

    Koukni do ~/.xsession-errors co tam je.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    22.3.2006 17:36 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    ted sem tam zkusil napsat firefox --> spousti se bez problemu
    22.3.2006 18:00 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Tak to bude asi tim, ze tam ty terminaly nemas, nemyslis? Jeste si mi sice neodpovedel, ale je mi to celkem jasny... tim padem problem vyresen, ne?
    22.3.2006 18:28 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    skousel jsem spustit rxvt, ten problikne

    rxvt: can't open pseudo-tty rxvt: aborting

    aterm nic nedela

    aterm: can't open pseudo-tty aterm: aborting

    xterm nic nedela

    xterm: Error 32, errno 2: No such file or directory Reason: get_pty: not enough ptys
    16.4.2006 21:22 W/R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    mozna pozde, ale hlaska Reason: get_pty: not enough ptys mi pripada, jako bys nemel v /dev/pts dost zarizeni, cili zrejme nemas pripojeni devpts filesystem do /dev/pts. zkus nejdriv spustit mount -t devpts none /dev/pts
    22.3.2006 19:31 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Jeste, kdyby byl nekdo tak hodny a rekl mi jak to mam udelat
    22.3.2006 19:37 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Byt tebou, tak se takhle moc nerozkrikuju... nebo se na tebe vsichni vy*****. Pokud nekdo bude vedet, tak poradi... ja jsem asi skoncil ;-)
    22.3.2006 19:42 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Ja to nemyslim zle, jen sem doufal, ze to budes treba vedet, jinak dik vsem rady
    22.3.2006 19:49 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    Zkousel jsi trochu googlovat? Mozna te nakopnu, ale nevim...

    Ty mas udev? Jestli jo, tak jaky mas nastaveny prava v souboru /etc/udev/udev.permission? Koukej na zacatku na sekci #console devices.
    16.4.2006 21:31 Botanicus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    No a je to správně emergnuté? ACCEPT_KEYWORDS máš na čem? Nebo -Ox - na kolik to optimalisuješ? Nic se nesmí přehánět, a ono Gentoo je tak trochu nedoladěné už ve stable, příjde mi...Kdybys to zkusil, jestli to běhá v jiným prostředí, nebylo by to od věci. J
    27.7.2006 16:26 siman | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sprava uzivatelu fluxbox
    dik, za odpovedi a vas cas, ale pozde, fluxbox jsem odinstaloval a nainstaloval gnome-light, vse zacalo pracovat tak jak ma. Tak se bohuzel uz nedopatram k jadru pudla :-) , jeste jednou diky

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.