abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:11 | Komunita

    Fedora je od 10. února dostupná v Sýrii. Sýrie vypadla ze seznamu embargovaných zemí a Fedora Infrastructure Team mohl odblokovat syrské IP adresy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    dnes 03:44 | Zajímavý projekt

    Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických vyvíjí online portál Freedom.gov, který umožní nejenom uživatelům v Evropě přístup k obsahu blokovanému jejich vládami. Portál bude patrně obsahovat VPN funkci maskující uživatelský provoz tak, aby se jevil jako pocházející z USA. Projekt měl být původně představen již na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, ale jeho spuštění bylo odloženo.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    dnes 03:33 | Komunita

    Byla vydána pro lidi zdarma ke stažení kniha The Book of Remind věnovaná sofistikovanému kalendáři a připomínači Remind.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:55 | Nová verze

    Grafický editor dokumentů LyX, založený na TeXu, byl vydán ve verzi 2.5.0. Oznámení připomíná 30. výročí vzniku projektu. Novinky zahrnují mj. vylepšení referencí nebo použití barev napříč aplikací, od rozhraní editoru po výstupní dokument.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Komunita

    F-Droid bannerem na svých stránkách a také v aplikacích F-Droid a F-Droid Basic upozorňuje na iniciativu Keep Android Open. Od září 2026 bude Android vyžadovat, aby všechny aplikace byly registrovány ověřenými vývojáři, aby mohly být nainstalovány na certifikovaných zařízeních Android. To ohrožuje alternativní obchody s aplikacemi jako F-Droid a možnost instalace aplikací mimo oficiální obchod (sideloading).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    20.2. 16:33 | Nová verze

    Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.2. 04:44 | Nová verze

    Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.2. 01:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.2. 18:00 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.2. 16:00 | Zajímavý software

    WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 932 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Ftp server se vzdalenou administraci ? Prechod z win32

    24.4.2006 08:18 jakub.sada
    Ftp server se vzdalenou administraci ? Prechod z win32
    Přečteno: 251×
    Nedavno jsem se rozhodl ze definitivne opustim platformu mrkvosoftu a vyzkousel jsem 2 linuxove distribuce SuSE a FC5. Problem nastal kdyz jsme zacal pidit po serverech, apache to nebyl problem ale ftp server n nasel jsme nejake 2 pure-ftpd a vsftpd vse co jsme od nich potreboval byly skupiny s urcitymi pravy, omezovani traficu a vzdalena administrace a pro uzivatele aby platilo ze maji verejny ( pouze R ) a Svuj adresar (R/W) nemate nekdo neco co to umi ??? Uz nepocitam s tim ze to ma grafiku.

    Odpovědi

    24.4.2006 09:04 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ftp server se vzdalenou administraci ? Prechod z win32
    Aku chybu má toto:

    >skupiny s urcitymi pravy

    nastavenie prístupových práv pre príslušné adresáre,

    >omezovani traficu

    iptables+traffic control

    >vzdalena administrace

    ssh ?
    24.4.2006 09:15 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ftp server se vzdalenou administraci ? Prechod z win32
    Zdravim

    Tady se krasne projevuje zasadni rozdil mezi Windows a Linuxem. Ve Windows je jejich system prav pro FTP server prakticky nepouzitelny a systemu interne chybi jakykoliv subsystem pro administraci, proto si to FTP server nese cele ssebou a je tak 4x vetsi nez by musel byt :-)

    Na linuxu bych ti doporucil Proftp server. Konfigurace je v hodne jednoduchem textovem souboru a uzivatele muzes brat bud z tehoz souboru (a jejich uid:gid a hesla ze systemoyvch uzivatelu) nebo muzes mit FTP uzivatele virtualni a mit je v databazi, typicky MySQL.

    S obojim muzu bliz poradit, napis maila pokud bys chtel implementovat proftp.

    Pokud chces mit domovsky R/W adresar pro kazdeho systemoveho uzivatele a jeden R pro vsechny, zvolil bych asi prvni volbu spolu se symlinkem /home/public/ -> /home/uzivatel/public/

    Omezovani trafficu je vec, ktera s FTP serverem absolutne nesouvisi. Na woknech je to spolu opet proto, ze system nic takoveho sam o sobe neumoznuje. Pro omezovani trafficu se poohledni po HTB nebo CBQ, na rootu vysel clanbek o HTB.

    Vzdalena administrace je resitelna. Zamysli se a rekni si co chces administrovat? FTP server? To tezko, ten nastavis a jede. Muzes administrovat uzivatele. Pokud pouzijes systemovy a chces na to klikatko, zkus treba WebMin (ten umi milion dalsich veci). Pokud pouzijes virtualni v databazi, mas PhpMyAdmina a nic ti nebrani si k tomu naprgat v PHP jednoduchou aplikacku na pridavani a mazani zaznamu, je to vzdy jen jeden radek.

    I kdyz je s tim asi vic prace, za odmenu dostanes kompletni funkcni system a je uz uplne jedno zda to je FTP pro tvych 5 kamaradu nebo pro 2000 uzivatelu na webhostingovem serveru.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    24.4.2006 10:37 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ftp server se vzdalenou administraci ? Prechod z win32
    Systém práv ve Windows (NT+NTFS) je pro FTP server použitelný docela dobře. Spíš je problém, že ne vždy tam vůbec je (XP Home, defaultní instalace bývá na FAT).

    Já dobře znám z koleje, na co je tazatel zvyklý: FTP server se v takovýchto sítích používá jako prostá náhrada sdílení (SMB) s těmito výhodami (kromě efektivnějšího přenosu a tedy rychlejšího tahání):
    1. funguje spolehlivě (na síti s mnoha různými verzemi Windows se běženě stává, že se někteří navzájem přes SMB nepřipojí)
    2. umožňuje vytvářet uživatele, aniž by byli v systému a daávali se jim práva na filesystém
    3. umožňuje omezovat traffic
    4. všechna konfigurace se kliká na jednom místě
    Vcelku nic, co by normálně (i pod Windows) nemohl schopný administrátor vyřešit (s pomocí Windows Server edition). Ale zde si to nakliká každý i na Windows 98 nebo XP Home, aniž by měl nějaké hlubší znalosti OS nebo dokonce síťařiny.

    Ještě k omezování provozu: omezování na úrovni FTP serveru umožnuje mít různé limity pro různé uživatele (což se v kernelu zařídí velmi těžko). Pamatuji že to kdysi mívaly warezácké FTP servery, ale kde je jim konec... Běhávaly i na unixech, takže se možná zdrojáky někde budou válet (ale ještě jsem je neviděl).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.