Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
You must have X set to 24 bit depth to play Battlefield 2.
jak si mam nastavit 24 bitů ?
tedka mam nastavenejch asi jen 16
mam Suse linux 10.0
Ahoj,
velice snadno:
- prepni se do konzole (CTRL+ALT+F1)
- prihlas se jako root
- napis init 3
- az to dojede, tak stiskni ENTER
- a zadej sax2
(pokud mas nainstalovane nvidia ovladace, tak sax2 -m 0=nvidia
)
Zobrazi se ti graficky konfiguracni nastroj, kde si vse muzes nastavit, pak restaruj komp a je to (stacilo by i nstartovani X serveru ale restart pocitace bude pro tebe snazsi)
PS: V SUSE 10.1 by to slo snadneji, ale v 10.0 je bug, takze sax2 musis poustet z textove konzole
No na nastartování X-ek snad stačí
Zobrazi se ti graficky konfiguracni nastroj, kde si vse muzes nastavit, pak restaruj komp a je to (stacilo by i nstartovani X serveru ale restart pocitace bude pro tebe snazsi)
init 5
(když před tím jsme je vypnuli pomocí init 3
)
jj, ja vim.
Proto jsem psal ze staci nastartovat X (samozrejme jsem myslel init 5), ale pro vetsinu uzivatelu je snazsi stiskount CTRL+ALT+DELETE a on se jim vyvola init 6 (restart kompu) aniz by to vedeli a je to pro ne snazsi nez napsat init 5 nebo init 6
Tiskni
Sdílej: